| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Rozliczenia VAT > Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w usługach serwisowych świadczonych kwartalnie

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w usługach serwisowych świadczonych kwartalnie

Od początku kwietnia 2014 r. świadczymy usługi serwisowe. W umowie jest zapis „Wynagrodzenie będzie rozliczane i wypłacane za okresy kwartalne, na podstawie faktur wystawianych każdorazowo po zakończeniu kalendarzowego kwartału, w którym świadczone były Usługi". Kiedy mamy rozliczyć VAT od takich usług?

Obowiązek podatkowy w przypadku usług, dla których w związku z ich świadczeniem ustalono na­stępujące po sobie terminy płatności lub rozliczeń, uznaje się za wykonane z upływem każdego okresu, do którego odnoszą się te płatności lub rozliczenia, pod warunkiem, że wcześniej nie nastąpiła za nie płatność. Usługi serwisowe, których rozliczenie i płatność ustalono za okresy kwartalne, należy uznać za wykonane z upływem każdego kwartału.

Dokumentacja VAT  po zmianach od 1 lipca 2015 r.

Obowiązek podatkowy w VAT powinien być tym samym roz­poznawany przez Państwa w dniach: 30 czerwca 2014 r., 30 września 2014 r. oraz 31 grudnia 2014 r., pod warunkiem że wcześniej nie nastąpi płatność.

Polecamy: IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

PODSTAWA PRAWNA:

• art. 19a ust. 1 i 3 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »