| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Rozliczenia VAT > Deklaracja VAT-12 – nowy wzór od 1 stycznia 2016 r.

Deklaracja VAT-12 – nowy wzór od 1 stycznia 2016 r.

Od początku 2016 r. obowiązywał będzie nowy wzór skróconej deklaracji dla podatku od towarów i usług w zakresie usług taksówek osobowych opodatkowanych ryczałtem (VAT-12). Dotychczasowy wzór będzie miał zastosowanie najpóźniej do rozliczenia za czerwiec 2016 r.

Zmiany w Ordynacji podatkowej w 2016 r.

- W części E wzoru zmieniono nazwę „Oświadczenie podatnika lub osoby reprezentującej podatnika” na „Podpis podatnika lub osoby reprezentującej podatnika” oraz wprowadzono nowy zapis w pouczeniu, którego tekst umieszczono na końcu wzoru, tj.: „Za podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy i przez to narażenie podatku na uszczuplenie grozi odpowiedzialność przewidziana w Kodeksie karnym skarbowym”.

Zmiana ta wynika ze stanowiska Ministerstwa Sprawiedliwości, że oświadczenie nie ma charakteru prawnie relewantnego z punktu widzenia odpowiedzialności karnej konstytuowanej przez Kodeks karny skarbowy.

Zgodnie z zapisem zawartym w projekcie rozporządzenia, z dotychczasowego wzoru deklaracji (VAT-12(2)) będzie można korzystać nie dłużej niż do rozliczenia za czerwiec 2016 r.

Polecamy: Podatki 2016 - komplet żółtych książek

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 listopada 2015 r. w sprawie wzoru skróconej deklaracji dla podatku od towarów i usług w zakresie usług taksówek osobowych opodatkowanych ryczałtem wejdzie w życie 1 stycznia 2016 r. Wtedy moc utraci obowiązujące obecnie rozporządzenie z 12 marca 2013 r. (Dz. U. poz. 356).

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Maria Sieńko

Nowe Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK