| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Zwolnienia > Kiedy biuro rachunkowe korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT

Kiedy biuro rachunkowe korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT

Podatnicy prowadzący biuro rachunkowe mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT, jeśli roczne dochody nie przekraczają 150 000 zł oraz w ramach prowadzonej działalności nie świadczą usług prawniczych oraz w zakresie doradztwa.

Współpraca biegłego rewidenta z biurem rachunkowym

Biuro rachunkowe - czym się kierować przy wyborze? (Część 1)


Zwolnienie dla biur nieświadczących usług doradczych


W odniesieniu do przedstawionego opisu sprawy oraz przytoczonej definicji Izba Skarbowa w Łodzi jednoznacznie stwierdziła, że działania podatniczki nie miały charakteru usług doradczych. Świadczone usługi polegały wyłącznie na wykonywaniu przez nią czynności w ramach zawartych z klientami umów o prowadzenie ksiąg rachunkowych w zakresie usług rachunkowo-księgowych. Zatem nie wyklucza to zastosowania zwolnienia od VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT. Oznacza to, że podatniczka mogła skorzystać ze zwolnienia podmiotowego od 1 stycznia 2014 roku, pod warunkiem że nie wykonuje i nie będzie wykonywała czynności wyłączających możliwość skorzystania ze zwolnienia określonych w art. 113 ust. 13 ustawy.

Zaznaczyć należy, jak informuje organ, iż wydana interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawno-podatkowe dla spraw, których stan faktyczny pokrywa się z przedstawionym we wniosku.

Zapraszamy do dyskusji na forum

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Marta Chechelska-Dziepak

Rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, mediator sądowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK