| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Zwolnienia > Kiedy biuro rachunkowe korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT

Kiedy biuro rachunkowe korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT

Podatnicy prowadzący biuro rachunkowe mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT, jeśli roczne dochody nie przekraczają 150 000 zł oraz w ramach prowadzonej działalności nie świadczą usług prawniczych oraz w zakresie doradztwa.

Współpraca biegłego rewidenta z biurem rachunkowym

Biuro rachunkowe - czym się kierować przy wyborze? (Część 1)


Zwolnienie dla biur nieświadczących usług doradczych


W odniesieniu do przedstawionego opisu sprawy oraz przytoczonej definicji Izba Skarbowa w Łodzi jednoznacznie stwierdziła, że działania podatniczki nie miały charakteru usług doradczych. Świadczone usługi polegały wyłącznie na wykonywaniu przez nią czynności w ramach zawartych z klientami umów o prowadzenie ksiąg rachunkowych w zakresie usług rachunkowo-księgowych. Zatem nie wyklucza to zastosowania zwolnienia od VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT. Oznacza to, że podatniczka mogła skorzystać ze zwolnienia podmiotowego od 1 stycznia 2014 roku, pod warunkiem że nie wykonuje i nie będzie wykonywała czynności wyłączających możliwość skorzystania ze zwolnienia określonych w art. 113 ust. 13 ustawy.

Zaznaczyć należy, jak informuje organ, iż wydana interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawno-podatkowe dla spraw, których stan faktyczny pokrywa się z przedstawionym we wniosku.

Zapraszamy do dyskusji na forum

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK