| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Zwolnienia > Czy usługi zabezpieczenia medycznego imprez i zgromadzeń masowych są zwolnione z VAT?

Czy usługi zabezpieczenia medycznego imprez i zgromadzeń masowych są zwolnione z VAT?

Spółka, która nie jest zakładem opieki zdrowotnej świadczy usługi zabezpieczenia medycznego imprez i zgromadzeń masowych. Czy usługi te są zwolnione z VAT?

Poprawa to zmiana stanu czegoś na lepsze, poprawienie czegoś, poprawianie się, polepszanie.

Czy usługi dentystyczne są opodatkowane VAT?

Zdaniem Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu dokonując ustalenia, czy dana usługa medyczna podlega zwolnieniu z VAT, należy ustalić, czy będzie spełniała wyżej określone warunki.

Organ podatkowy uznał, że usługi polegające na zabezpieczeniu imprezy masowej służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia. Kryterium przedmiotowe jest więc spełnione.

Spółka (niebędąca zoz-em) zatrudniająca przedstawicieli zawodów medycznych na podstawie umowy, ma prawo korzystać ze zwolnienia wynikającego z art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT.
Bowiem podporządkowany i niesamodzielny charakter stosunku pracy pozwala uznać, że czynności wykonywane przez pracownika są czynnościami samego podmiotu (pracodawcy).

Stąd uznać można, że jest spełnione również kryterium podmiotowe określone w art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT i na podstawie tego przepisu usługi świadczone przez Spółkę są zwolnione z VAT.

Źródło: interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z 10 maja 2011 r. (nr ILPP1/443-248/11-2/MS).

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

HILLS LTS

HILLS Legal & Tax Solutions S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »