| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Zwolnienia > Czy kredyt kupiecki jest zwolniony z VAT?

Czy kredyt kupiecki jest zwolniony z VAT?

Odsetki z tytułu udzielonego kredytu kupieckiego, wyodrębnione na fakturze sprzedaży towarów dla polskiego klienta, stanowią wynagrodzenie za odrębną usługę finansową podlegającą opodatkowaniu VAT. Jednakże odsetki te korzystają ze zwolnienia z VAT, określonego w art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: ustawy o VAT).


◀ powrót do artykułu

źródło: inforCMS

Kiedy usługi psychologiczne są zwolnione z VAT?

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

HAYS Poland

Doradztwo personalne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK