| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Zwolnienia > Ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika odchodzącego do innego klubu - skutki w VAT

Ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika odchodzącego do innego klubu - skutki w VAT

Otrzymana przez klub sportowy należność za wyszkolenie zawodnika (ekwiwalent) jest zwolniona z podatku VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o VAT, jeżeli świadczone przez klub usługi są usługami ściśle związanymi ze sportem i o ile otrzymane środki będą przeznaczone na działalność statutową klubu.

Na podstawie art. 34 ustawy - Prawo o stowarzyszeniach, stowarzyszenie może prowadzić działalność gospodarczą, według ogólnych zasad określonych w odrębnych przepisach. Dochód z działalności gospodarczej stowarzyszenia służy realizacji celów statutowych i nie może być przeznaczony do podziału między jego członków.

Polecamy: serwis Podatki osobiste

Polecamy: serwis Urząd skarbowy

Polecamy: Limity ulg i odliczeń w PIT

Klub sportowy może działać jako stowarzyszenie będące podatnikiem podatku od towarów i usług.

Poza działalnością statutową prowadzona może być  działalność gospodarcza (sprzedaż biletów na mecze, usługi reklamowe). Wszelkie uzyskane z tego tytułu środki przeznaczane są zwykle na działalność statutową klubu.

W przypadku klubów piłkarskich pozyskuje się zawodników z zewnątrz wypłacając klubom przekazującym zawodnika ekwiwalent za jego wyszkolenie. Taki otrzymany ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika przekazanego do innego klubu jest zwolniony od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o VAT, o ile świadczone przez klub sportowy usługi są usługami ściśle związanymi ze sportem.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK