| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Zwolnienia > Ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika odchodzącego do innego klubu - skutki w VAT

Ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika odchodzącego do innego klubu - skutki w VAT

Otrzymana przez klub sportowy należność za wyszkolenie zawodnika (ekwiwalent) jest zwolniona z podatku VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o VAT, jeżeli świadczone przez klub usługi są usługami ściśle związanymi ze sportem i o ile otrzymane środki będą przeznaczone na działalność statutową klubu.

Na podstawie art. 34 ustawy - Prawo o stowarzyszeniach, stowarzyszenie może prowadzić działalność gospodarczą, według ogólnych zasad określonych w odrębnych przepisach. Dochód z działalności gospodarczej stowarzyszenia służy realizacji celów statutowych i nie może być przeznaczony do podziału między jego członków.

Polecamy: serwis Podatki osobiste

Polecamy: serwis Urząd skarbowy

Polecamy: Limity ulg i odliczeń w PIT

Klub sportowy może działać jako stowarzyszenie będące podatnikiem podatku od towarów i usług.

Poza działalnością statutową prowadzona może być  działalność gospodarcza (sprzedaż biletów na mecze, usługi reklamowe). Wszelkie uzyskane z tego tytułu środki przeznaczane są zwykle na działalność statutową klubu.

W przypadku klubów piłkarskich pozyskuje się zawodników z zewnątrz wypłacając klubom przekazującym zawodnika ekwiwalent za jego wyszkolenie. Taki otrzymany ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika przekazanego do innego klubu jest zwolniony od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o VAT, o ile świadczone przez klub sportowy usługi są usługami ściśle związanymi ze sportem.

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brzezińska Narolski Adwokaci sp.p

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK