| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Poradniki > Jak występować o interpretacje podatkowe w 2007 roku

Jak występować o interpretacje podatkowe w 2007 roku

Jeszcze tylko przez pół roku wiążące interpretacje podatkowe wydawane będą na dotychczasowych zasadach. Później nastąpi zmiana. Od 1 lipca 2007 r. interpretacje będzie wydawał minister finansów.

Załóżmy, że podatnik występuje o wydanie interpretacji w sprawie rozliczenia VAT przy tzw. transporcie kombinowanym. Wniosek przesyła do naczelnika właściwego dla niego urzędu skarbowego listem poleconym 29 czerwca 2007 r. W takim przypadku naczelnik urzędu skarbowego, do którego trafił wniosek, nie będzie w stanie wydać interpretacji przed 1 lipca, a zatem przed zmianą przepisów. Mimo to wniosek podatnika nie zostanie przekazany do ministra finansów. Odpowiedzi udzieli naczelnik urzędu skarbowego, który będzie miał na to maksymalnie cztery miesiące. Podatnik nie będzie też musiał zapłacić wyższej opłaty za interpretację. Nie będzie zatem konieczne wpłacanie 75 zł lub wielokrotności tej kwoty, jeśli pytań we wniosku jest więcej. Dzieje się tak za sprawą przepisów przejściowych, które przewidują, że wnioski o wydanie pisemnych interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnych sprawach wniesione przed 1 lipca 2007 r. podlegają rozpatrzeniu na podstawie przepisów obowiązujących przed tym dniem.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Poradnia Kanoniczna

Poradnia została założona przez dwóch absolwentów jedynego w Polsce Wydziału Prawa Kanonicznego znajdującego się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK