| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Porady prawne > Jakie nowe obowiązki czekają płatników podatku od dywidendy

Jakie nowe obowiązki czekają płatników podatku od dywidendy

Jesteśmy płatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych od dywidend wypłacanych zarówno udziałowcom krajowym, jak i zagranicznym. Czy w związku z nowelizacją Ordynacji podatkowej dojdą nam dodatkowe obowiązki?

RADA
Tak, nowym obowiązkiem płatników podatku od dochodów od dywidendy, ale także innych, o których mowa w art. 21 i 22 updop (m.in. podatku od przychodów z odsetek i z praw autorskich), będzie przesyłanie informacji o wysokości pobranego podatku podatnikom mającym siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Obowiązek ten do tej pory pojawiał się jedynie wobec podatników z siedzibą lub zarządem poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej oraz urzędu skarbowego. Informację tę są Państwo obowiązani przesłać podatnikom krajowym w terminie przekazania kwoty pobranego podatku. Obowiązek ten wejdzie w życie dopiero 1 stycznia 2006 r. (art. 27 ust. 3 ustawy o zmianie Ordynacji podatkowej).
• art. 7 i 27 ustawy z 30 czerwca 2005 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw – Dz.U. Nr 143, poz. 1199
Sławomir Biliński
specjalista w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych


reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »