| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Porady prawne > Jakie warunki należy spełnić przy zwolnieniu sprzedaży wysyłkowej z ewidencjonowania

Jakie warunki należy spełnić przy zwolnieniu sprzedaży wysyłkowej z ewidencjonowania

Jakie kryteria muszą być spełnione, aby skorzystać ze zwolnienie z ewidencji VAT za pomocą kasy fiskalnej? Chodzi o sprzedaż wysyłkową na rzecz osób fizycznych lub własnych pracowników.

Przy dostawie towarów i świadczeniu usług na rzecz własnych pracowników przepisy zasadniczo nie określają dodatkowych warunków korzystania z tego zwolnienia. Należy jednak uznać, że ewidencja taka powinna być prowadzona przynajmniej ze względów dowodowych, potwierdzających, że czynności te miały miejsce i jednocześnie uprawniały do zwolnienia z obowiązku ich ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących.
Natomiast w przypadku sprzedaży wysyłkowej konieczne jest spełnienie przedstawionych powyżej warunków dotyczących zarówno sposobu płatności, jak i prowadzenia dodatkowej, bardzo szczegółowej ewidencji dokonywanej wysyłki towarów. Jeżeli warunki powyższe nie zostaną spełnione, będzie można korzystać ze zwolnienia ze względu na wysokość obrotów.
• art. 111 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług – Dz.U. Nr 54, poz. 535; ost.zm. Dz.U. z 2005 r. Nr 143, poz. 1199
• § 2 pkt 3, § 3 rozporządzenia Ministra Finansów z 23 grudnia 2004 r. w sprawie kas rejestrujących – Dz.U. Nr 273, poz. 2706
Mariusz Darecki
specjalista w zakresie VAT


reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Marta Bławicka

Konsultant

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »