| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Porady prawne > Kiedy należy wystawiać faktury wewnętrzne

Kiedy należy wystawiać faktury wewnętrzne

Jesteśmy firmą produkującą słodycze. Zbliżają się święta i chcielibyśmy przekazać naszym pracownikom prezenty, które w całości będą się składały z naszych produktów. Czy w związku z tą czynnością musimy wystawić wewnętrzną fakturę VAT, a jeśli tak, to jak powinna być wystawiona taka faktura?

Warto również zwrócić uwagę na zasady obowiązujące przy wystawianiu faktury wewnętrznej. Jeśli faktura taka jest związana z czynnościami, których ostatecznym odbiorcą jest podatnik lub jego pracownicy, wówczas faktura nie musi zawierać danych nabywcy oraz kwoty należnej z tytułu wykonania czynności. Faktura wewnętrzna powinna być także oznaczona nazwą „Faktura VAT wewnętrzna”. Faktury wewnętrzne można wystawiać w jednym egzemplarzu. Pozostałe elementy faktury wewnętrznej powinny być takie same jak w innych fakturach VAT.

Jacek Folga
analityk finansowy w firmie z branży FMCG

•  art. 5, art. 7 ust. 2, 3 i 4, art. 8 ust. 2, art. 9 ust. 1, art. 107 ust. 7 ustawy o podatku od towarów i usług – j.t. Dz.U. z 2004 r. Nr 54, poz. 535; ost.zm. Dz.U. z 2005 r. Nr 179, poz. 1484
•  § 28 rozporządzenia Ministra Finansów z 27 kwietnia 2004 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, zasad wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług – Dz.U. Nr 97, poz. 971


reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Melonet

Agencja SEM zajmująca się marketingiem w Internecie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »