| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Porady prawne > W której kolumnie pkpir zaksięgować koszt reklamy w gazetkach reklamowych

W której kolumnie pkpir zaksięgować koszt reklamy w gazetkach reklamowych

Firma ogłasza się w lokalnej, bezpłatnej gazecie (jest rozdawana tak jak ulotki). Rozdajemy również gazetki reklamujące ofertę promocyjnych artykułów handlowych. Czy są to koszty reklamy publicznej? W której kolumnie pkpir dokonać wpisu?


RADA
Z pytania wynika, że zarówno bezpłatna lokalna gazeta, jak i gazetki reklamowe są skierowane do anonimowego kręgu odbiorców (na takich zasadach jak ulotki). Oznacza to, że koszty związane z umieszczeniem reklam w gazetkach i gazecie lokalnej są reklamą publiczną, a więc nielimitowaną. Koszt ten podlega więc ujęciu w kolumnie 14 pkpir.

• art. 22 ust. 1, art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych – j.t. Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176; ost.zm. Dz.U. z 2006 r. Nr 107, poz. 723

Ewa Leszczyńska
ekspert w zakresie podatków, pracownik redakcji

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Gosińska

Główna księgowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK