| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Porady prawne > Kiedy należy ewidencjonować w kasie fiskalnej usługi budowlane

Kiedy należy ewidencjonować w kasie fiskalnej usługi budowlane

Kiedy zaewidencjonować w kasie fiskalnej zapłatę za fakturę VAT na usługi budowlane z odroczonym terminem płatności? Czy można najpierw wystawić fakturę, a dopiero po otrzymaniu zapłaty dokonać ewidencji w kasie fiskalnej?


Przykład
Podatnik wykonał 13 maja 2006 r., na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, usługę budowlaną. W tym samym dniu wystawił fakturę z 14-dniowym terminem płatności. Część zapłaty została dokonana 20 maja 2006 r., część – 25 maja 2006 r., zaś pozostała część – dopiero 8 lipca 2006 r. W tej sytuacji usługa budowlana powinna zostać zaewidencjonowana częściowo 20 maja oraz 25 maja, zaś w pozostałej części powinna zostać zaewidencjonowana 12 czerwca (w dniu, w którym upłynął 30. dzień, licząc od dnia wykonania usługi).

• § 15 rozporządzenia Ministra Finansów z 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług – Dz.U. Nr 95, poz. 798
• art. 19 ust. 13 pkt 2 lit. d) ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług – Dz.U. Nr 54, poz. 535; ost.zm. Dz.U. z 2005 r. Nr 179, poz. 1484

Tomasz Krywan
konsultant podatkowy
reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Saveinvest Sp. z o.o.

http://www.grunttozysk.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »