| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Porady prawne > Jak skopiować arkusz spisowy

Jak skopiować arkusz spisowy

Czy kopią arkusza spisowego może być ksero oryginału?

RADA
Tak. W przypadku arkusza spisowego kopię można sporządzić za pomocą kserokopiarki.

UZASADNIENIE
Arkusz spisowy jest dowodem księgowym i jako dowód księgowy musi spełniać ogólne warunki, o których mowa w art. 21 ustawy o rachunkowości. Przepisy tej ustawy nie stawiają szczególnych wymogów dotyczących arkuszy spisowych. Arkusz spisowy jest dokumentem wewnętrznym dotyczącym operacji wewnątrz jednostki.
Ogólną zasadą dotyczącą wszystkich dokumentów jest to, ze oryginał jest dla odbiorcy dokumentu, a kopia dla wystawcy. Mając na uwadze, kto i dla kogo tworzy dokument, w przypadku arkusza spisowego oryginał jest przekazywany do komórki księgowości i stanowi załącznik do sprawozdania finansowego jednostki. Kopia pozostaje w jednostce, która jest objęta spisem, dlatego może to być kserokopia oryginału.

• art. 20 ust. 2, art. 21 ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości – j.t. Dz.U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694; ost.zm. Dz.U z 2005 r. Nr 267, poz. 2252

Maria Rubinkowska


doradca podatkowy
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Jolanta Mieczkowska-Luto

Psycholog międzykulturowy, trener biznesu z 14-letnim doświadczeniem, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, zastępca kierownika szkół trenerskich Ośrodka INTRA. Absolwentka Szkoły Warsztatu i Treningu Psychologicznego, Studium Treningu Interpersonalnego, Kursu Pomocy Psychologicznej, Akademii Analizy Transakcyjnej. Specjalizuje się w realizacji szkoleń m.in. z zakresu współpracy zespołowej, komunikacji, asertywności i efektywności osobistej i edukacji trenerów. Wykłada i prowadzi zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w zakresie podstaw treningu i warsztatu psychologicznego. . W pracy szkoleniowej korzysta ze sprawdzonych narzędzi diagnostycznych tj. D3TM (DISC Personality Assesment, TEAMS, VALUES). W zakresie tej metody jest jedną z trzech osób w Polsce mogących nadawać międzynarodowy certyfikat Certified Behavioral Consultant. Współautorka (z Agatą Kołodziejczyk-Stryjek) kursów w ramach Akademii Charaktery: Znajdź czas (poświęcony efektywności osobistej) oraz Własnym głosem (dotyczący autoprezentacji oraz radzenia sobie z nieśmiałością)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK