| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Porady prawne > Czy sprzedaż samochodu ma wpływ na obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych

Czy sprzedaż samochodu ma wpływ na obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych

Czy sprzedaż auta osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej ma wpływ na ewidencjonowanie obrotu za pomocą kasy fiskalnej? Na razie korzystam ze zwolnienia podmiotowego.

1) wartość sprzedaży podlegającej obowiązkowi ewidencjonowania nadal jest niższa niż 40 000 zł, podatnik może nadal korzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania, o którym mowa,
2) wartość sprzedaży podlegającej obowiązkowi ewidencjonowania przekroczy 40 000 zł, podatnik utraci prawo do zwolnienia podmiotowego; utrata prawa do zwolnienia nie nastąpi jednak od razu, lecz dopiero po upływie dwóch miesięcy, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi sprzedaż samochodu; w konsekwencji sprzedaż samochodu w takim przypadku nie będzie musiała być zaewidencjonowana za pomocą kasy fiskalnej.
 

Podstawa prawna:
- art. 111 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - Dz.U. Nr 54, poz. 535; ost.zm. Dz.U. z 2006 r. Nr 143, poz. 1029
- § 3 ust. 1 pkt 3 oraz § 3 ust. 5 rozporządzenia Ministra Finansów z 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących - Dz.U. Nr 251, poz. 375; ost.zm. Dz.U. z 2006 r. Nr 243, poz. 1768

Tomasz Krywan
konsultant podatkowy
reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Zarzeczny

PR & Account Executive

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »