| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Porady prawne > Zakup bonów towarowych

Zakup bonów towarowych

Czy zakup bonów towarowych na kwotę 11 500 zł brutto wymaga procedury ustawy Prawa zamówień publicznych?

Prawo zamówień publicznych stanowi w treści art. 4 pkt 8, że przepisów tej ustawy nie stosuje się do zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 6000 euro. Wartością szacunkową przedmiotu zamówienia jest całkowite wynagrodzenie wykonawcy, bez podatku od towarów i usług, które zamawiający zobowiązany jest ustalić z zachowaniem należytej staranności (art. 32 ust. 1 ustawy). Ustalenie tej wartości następuje w walucie krajowej.
Z kolei podstawę przeliczenia tak ustalonej wartości zamówienia na euro stanowi rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 8 marca 2004 r. w sprawie średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych. Zgodnie z treścią rozporządzenia na dzień dzisiejszy średni kurs złotego w stosunku do euro wynosi 4,0468.
W związku z powyższym w stanie faktycznym podanym w pytaniu zamawiający nie jest zobowiązany do stosowania procedur Prawa zamówień publicznych do udzielenia zamówienia na zakup bonów towarowych. Wartość przedmiotu zamówienia nie przekracza bowiem wartości 6000 euro.
BARBARA WYSOCKA

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »