| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Prawo Unii Europejskiej

Jak kwalifikować koszty finansowane ze środków funduszy strukturalnych - realizacja zasady "VAT i inne podatki oraz opłaty"

Aktualizacja: 20.11.2006

VAT nie jest kosztem kwalifikowanym, chyba że jest rzeczywiście i ostatecznie ponoszony przez beneficjenta końcowego lub indywidualnego odbiorcę pomocy. »

Za nieopodatkowanie wynagrodzeń z unijnych funduszy grożą sankcje karno-skarbowe

Aktualizacja: 20.11.2006

Ministerstwo Finansów uznało, że wynagrodzenia refundowane z unijnych funduszy muszą być opodatkowane. »

Nie wolno różnicować opodatkowania dywidend

Aktualizacja: 21.11.2006

Wyższe opodatkowanie nakładane przez państwo członkowskie na dywidendy otrzymywane od spółek zarejestrowanych w innym kraju UE, należy uznać za ograniczenie unijnych swobód. »

Orzecznictwo ETS w zakresie VAT - rozstrzygnięcia różne

Aktualizacja: 17.11.2006

Można zaobserwować w obrocie gospodarczym zarówno po stronie przedstawicieli organów podatkowych, jak i podatników problemy we właściwym stosowaniu wskazanych przepisów z zakresu VAT. »

Emeryt nie musi być rezydentem podatkowym

Aktualizacja: 17.11.2006

Uzależnienie opodatkowania dochodów emerytów od posiadania przez nich statusu rezydenta podatkowego jest sprzeczne z prawem unijnym. »

Opodatkowanie działalności gospodarczej na Łotwie

Aktualizacja: 13.11.2006

Na Łotwie opodatkowaniu od całości dochodów, niezależnie od miejsca ich osiągania, podlegają rezydenci Łotwy, tj. podmioty utworzone lub zarejestrowane na Łotwie zgodnie z obowiązującym tam prawem. »

Podatek od wynagrodzeń z funduszy unijnych

Aktualizacja: 09.11.2006

Ministerstwo Finansów uważa, że wynagrodzenia wypłacane z funduszy europejskich powinny być opodatkowane, ponieważ nie są to środki pomocowe (jak np. PHARE). »

VAT od wykorzystywania na prywatne potrzeby części firmowego budynku

Aktualizacja: 30.10.2006

Opodatkowanie VAT wykorzystywania na prywatne potrzeby części wybudowanego firmowego budynku, które to wykorzystywanie jest uznawane za usługi świadczone odpłatnie na prywatne potrzeby podatnika, związane jest ściśle z uprzednim zaistnieniem prawa do odliczenia. »

Jak kwalifikować koszty finansowane ze środków funduszy strukturalnych - realizacja zasady "zakup nieruchomości"

Aktualizacja: 30.10.2006

Koszty zakupu nieruchomości, takich jak wybudowane już budynki i ziemia, na której są one zbudowane, kwalifikują się do współfinansowania z funduszy strukturalnych, jeśli istnieje bezpośrednie powiązanie pomiędzy zakupem i celem działania, przy uwzględnieniu poniżej wymienionych warunków, bez uszczerbku dla bardziej rygorystycznych przepisów krajowych. »

Opodatkowanie w Luksemburgu zależy od rezydencji

Aktualizacja: 30.10.2006

W Luksemburgu, podobnie jak w większości krajów, opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają światowe dochody rezydentów. Nierezydenci podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych tylko od dochodów ze źródeł luksemburskich. »

Ulga nie tylko na polskie mieszkania

Aktualizacja: 31.10.2006

Likwidacja zwolnienia z PIT środków ze sprzedaży mieszkań, gdy podatnik oświadczy, że przeznaczy je na inne cele mieszkaniowe w Polsce, pozwoli uniknąć zarzutów o niezgodności tych regulacji z prawem unijnym. »

Świadczenie usług przewozu osób przez Austrię - wyrok ETS

Aktualizacja: 27.10.2006

Usługi transportu osób są opodatkowane w miejscu wykonywania, z uwzględnieniem pokonanych kilometrów. Dlatego każdy podatnik, który wykonuje przewóz osób przez różne kraje UE, jest zobowiązany w każdym z tych krajów rozliczyć VAT. »

Zysk powinny pomniejszać wszystkie spółki

Aktualizacja: 25.10.2006

Przepisy dotyczące możliwości odliczania części dywidendy wypłacanej wyłącznie przez spółkę niemiecką są niezgodne z prawem unijnym - stwierdził rzecznik generalny Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. »

Ograniczenie zgodne z prawem

Aktualizacja: 24.10.2006

Przepisy austriackie przejściowo ograniczające zwolnienie z podatku papierosów przywożonych ze Słowenii są zgodne z prawem wspólnotowym. »

Orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w zakresie VAT - zwolnienia podatkowe

Aktualizacja: 23.10.2006

Ustawodawca europejski zezwolił, aby przy nienaruszeniu innych przepisów wspólnotowych państwa członkowskie zwolniły z podatku wiele czynności. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Samorząd zawodowy doradców podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK