| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Prawo Unii Europejskiej > Obowiązki przedsiębiorcy ubiegającego się o dotację z UE

Obowiązki przedsiębiorcy ubiegającego się o dotację z UE

Jak kontrolowane jest wydatkowanie pieniędzy z funduszy strukturalnych? Jakie obowiązki informacyjne ciążą na przedsiębiorstwach korzystających z dofinansowania?

Jeśli umowa została rozwiązana z przyczyn zawinionych przez przedsiębiorcę, firma taka nie będzie mogła otrzymać dofinansowania ze środków SPO-WKP przez okres 3 lat od dnia rozwiązania umowy.
Zakończenie projektu
W momencie zakończenia projektu współfinansowanego w ramach Działania 2.4 SPO-WKP beneficjent składa w NFOŚiGW dokumenty potwierdzające wykonanie i odbiór przedsięwzięcia zgodnie z warunkami umowy o dofinansowanie, w tym rozliczenie rzeczowe i rozliczenie finansowe umowy oraz dokumenty potwierdzające osiągnięty efekt ekologiczny. Umowa zostaje uznana za wykonaną w momencie uznania jej za wykonaną w zakresie rzeczowym, ekologicznym i finansowym.
W celu prawidłowego wypełniania zobowiązań przedsiębiorca powinien wnikliwie zapoznać się z Uzupełnieniem SPO-WKP, Podręcznikiem dla beneficjenta SPO-WKP, Przewodnikiem dla wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie w ramach Działania 2.4 SPO-WKP oraz z wszystkimi aktami prawnymi związanymi z realizacją projektów w ramach Działania 2.4 SPO-WKP.
Podstawa prawna:
rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z 6 sierpnia 2004 r. w sprawie przyjęcia Uzupełnienia Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, lata 2004–2006 (Dz.U. Nr 197, poz. 2023 z późn.zm.),
rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z 2 listopada 2004 r. w sprawie wzorów sprawozdań okresowych, rocznych i końcowych z realizacji projektów, działań i programu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, lata 2004–2006 (Dz.U. Nr 247, poz. 2478),
rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z 10 listopada 2004 r. w sprawie określenia wzorów umów o dofinansowanie projektu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, lata 2004–2006 (Dz.U. Nr 259, poz. 2588).
Masz wątpliwości, napisz: prawo.autorzy@infor.pl


Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK