| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Rachunkowość > Rachunkowość budżetowa > Klasyfikacja abonamentu za korzystanie z programu komputerowego

Klasyfikacja abonamentu za korzystanie z programu komputerowego

Jednostka budżetowa korzysta z programu komputerowego i w związku z tym co roku płaci abonament za możliwość korzystania z niego. Z jakiego paragrafu należy dokonać zapłaty za ten abonament? Audyt ze starostwa w innej jednostce nakazał ujmować tego typu wydatek w § 4430.


Pobierz za darmo Rachunkowość Budżetową - 300. jubileuszowe wydanie


W § 4300 „Zakup usług pozostałych”, zgodnie z zasadami klasyfikowania wydatków budżetowych określonymi w rozporządzeniu Ministra Finansów z 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych, ujmuje się wszelkiego rodzaju zakupione usługi, z wyjątkiem usług świadczonych przez osoby fizyczne, objętych paragrafami: 401 do 403, 405, 406, 408 do 410 i 417 oraz usług wymienionych w paragrafach: 426 do 429, 432 do 440, 461 do 463 i 470.

Istotne znaczenie ma treść ewentualnej umowy zawartej z kontrahentem, na rzecz którego płacony jest abonament za możliwość korzystania przez jednostkę z programu komputerowego. W pytaniu jednak nie podano informacji o umowie zawartej w tym zakresie.

Jeżeli jednostka płaci abonament za używanie programu komputerowego, to moim zdaniem korzysta z szeroko pojętej usługi dostarczenia programu komputerowego, z którego ma możliwość korzystania za odpłatnością, w tym przypadku zapłatą abonamentu.

A zatem wydatki z tytułu zapłaty abonamentu za korzystanie z programu komputerowego powinny być ujęte w § 4300 „Zakup usług pozostałych”.

Więcej w czasopiśmie Rachunkowość Budżetowa - Zamów prenumeratę >>

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK