| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Rachunkowość > Rachunkowość budżetowa > Do jakiego paragrafu zaklasyfikować udział w konferencji naukowej

Do jakiego paragrafu zaklasyfikować udział w konferencji naukowej

Proszę o pomoc w zakwalifikowaniu wydatku do odpowiedniego paragrafu, a mianowicie - czy koszt udziału w konferencji naukowej powinien być zaksięgowany w paragrafie 4300 czy 4700, a może jeszcze w innym?


Jak wynika z rozporządzenia Ministra Finansów z 14 czerwca 2006 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych, w paragrafie 470 „Szkolenia pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej” klasyfikujemy szkolenia pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej, natomiast w paragrafie 455 „Szkolenia członków korpusu służby cywilnej” - jak nazwa wskazuje - szkolenia członków korpusu służby cywilnej, ale może również wystąpić paragraf 417 „Wynagrodzenia bezosobowe”.

W paragrafie 470 z odpowiednią czwartą cyfrą klasyfikuje się tylko wydatki związane ze szkoleniem pracowników własnych niebędących członkami służby cywilnej. Natomiast w paragrafie 455 klasyfikuje się w szczególności wydatki na szkolenia pracowników własnych, będących członkami służby cywilnej. Wydatki stanowiące wypłatę wynagrodzenia z tytułu umów o dzieło lub umów zlecenia dla wykładowców za przeprowadzenie szkoleń klasyfikuje się w różnych paragrafach, w zależności od grupy pracowników, która uczestniczyła w tych szkoleniach. I tak, w przypadku pracowników:

• będących członkami korpusu służby cywilnej wydatki te należy klasyfikować w paragrafie 455,

• niebędących członkami korpusu służby cywilnej - w paragrafie 417

z odpowiednią czwartą cyfrą (pismo Ministerstwa Finansów Departament Budżetu Państwa BP1-4071/ /80/2006/1532).

W Państwa przypadku, jeżeli była to konferencja mająca charakter szkoleniowy i udział brał pracownik, to wydatek może być zaklasyfikowany do paragrafu 470 z odpowiednią czwartą cyfrą.

Podstawa prawna

• Rozporządzenie Ministra Finansów z 14 czerwca 2006 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (Dz.U. Nr 107, poz. 726; ost.zm. Dz.U. z 2007 r. Nr 234, poz. 1721)

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Rachunkowość Budżetowa

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK