zamknij okno Następny artykuł

Zasady prowadzenia rachunkowości partii politycznych

Księgowość

Znajdujesz się: Księgowość » Rachunkowość » Zasady ogólne » Zeznanie CIT-8 za 2006 r. organizacji non-profit : strona 11

Zeznanie CIT-8 za 2006 r. organizacji non-profit

A A A
0 
Ostatnia aktualizacja: 2007-07-18
Autor: Mirosław Dawidziuk
Źródło: Rachunkowość Stowarzyszeń, Fundacji, Organizacji non-profit Nr 003/2007 z dnia 2007-03-01

CZĘŚĆ FORMULARZA CIT-D, CZ. C

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

CZĘŚĆ FORMULARZA CIT-D, CZ. D

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

PROPORCJONALNE ROZLICZENIE KOSZTÓW

Proporcjonalne rozliczenie kosztów w oparciu o art. 15 ust. 2a updop nie ma zastosowania przy zwolnieniu przedmiotowym na podstawie art. 17 ust. 1 updop dochodów przeznaczonych na cele statutowe lub inne cele określone w tym przepisie, z zastrzeżeniem podatników prowadzących tzw. działalność akcyzową, z której dochody są bezwarunkowo opodatkowane. Przedmiotowe zwolnienie polega bowiem na tym, iż dochody są wolne od podatku w terminie deklaracji, niezależnie od źródła ich pochodzenia. Dopiero jeżeli dochody zostaną wydatkowane na inne cele, powstaje zobowiązanie podatkowe.

ROZLICZENIE STRAT

Podatnicy korzystający z przedmiotowego zwolnienia nie powinni wykazywać straty z działalności statutowej jako straty ze źródła wolnego od podatku. Przepisy art. 7 ust. 3 pkt 1 i 3 updop nie mają zastosowania do tego zwolnienia przedmiotowego, ponieważ ma ono warunkowy charakter.

Strata na całokształcie działalności może obniżać dochód do opodatkowania w latach następnych.

Podatnicy korzystający z przedmiotowego zwolnienia mają prawo do wykazania strat i odliczenia ich od dochodu na zasadach określonych w art. 7 ust. 5 updop. Mogą oni o wysokość straty poniesionej w roku podatkowym pomniejszyć dochód w najbliższych kolejno po sobie następujących pięciu latach podatkowych, z tym że wysokość obniżenia w którymkolwiek z tych lat nie może przekroczyć 50% kwoty tej straty.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.



Strona
« 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13 »
Zamów za darmo czasopisma dla księgowych


A A A
Rozmiar tekstu
Prześlij znajomemu
Drukuj
0 
Liczba komentarzy

Twój komentarz może być pierwszy!


Twój komentarz:

Twój komentarz

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Oferta dla księgowych:


Najczęściej czytane:         24 h | tydzień | do dziś

Za najwyższą jakość ofert odpowiada portal:

Kariera w Finansach

Zobacz więcej ofert pracy


ikonka po godzinach

Po godzinach



Infor.pl:
Serwisy:
Czasopisma:
dla przedsiębiorców:
INFOR System:
INFORLEX.PL
Oferta 2012:
Twoje Finanse:
Holding: