| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Rachunkowość > Zasady ogólne > Instytut CIMA i AICPA wspierają specjalistów rachunkowości zarządczej

Instytut CIMA i AICPA wspierają specjalistów rachunkowości zarządczej

Instytuty CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) i AICPA (American Institute of CPAs) stworzyły platformę internetową skierowaną do specjalistów z branży rachunkowości zarządczej, dostępną pod adresem competency.cgma.org. Posiadacze tytułu CGMA (Chartered Global Management Accountant) mogą dzięki niej na bieżąco uzupełniać wiedzę i podnosić kwalifikacje, stając się bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy.

Platforma zawiera ponad 1500 artykułów, webcastów i materiałów wideo, a także kursy, dzięki którym jej użytkownicy będą mogli na własną rękę podnosić swoje kwalifikacje i uzupełniać wiedzę, uzyskując kompetencje pożądane przez potencjalnych pracodawców. Treści zawarte na stronie, opracowane zgodnie z CGMA Competency Framework, zostały skonsultowane z reprezentantami instytucji z całego świata, dając pełny obraz wymagań stawianych przed pracownikami. Dokumenty pomogą im uzyskać niezbędne informacje techniczne, biznesowe, ale także te związane z komunikacją. Użytkownicy platformy, wypełniając odpowiednie ankiety, będą mogli również samodzielnie ocenić swoje postępy w nauce. System zasugeruje im następnie obszary, w których specjaliści powinni się „doszkolić” i zaproponuje treści uzupełniające ich dotychczasową wiedzę. Platforma pozwala użytkownikom korzystać z niej w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, dając równocześnie możliwość kontrolowania swoich postępów w nauce.

Zapraszamy na stronę: competency.cgma.org

- Specjaliści z branży rachunkowości zarządczej jak nigdy dotąd muszą na bieżąco podnosić swoje kwalifikacje i zadbać o rozwój w obszarach obejmujących również kompetencje miękkie. Codzienny napływ informacji ze świata, trendy i tendencje mają ogromny wpływ na podejmowane przez nas decyzje. Kwestia odpowiedniego poinformowania i ciągłego podnoszenia kwalifikacji jest w naszym zawodzie kluczowa  - komentuje Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA w Polsce.

CIMA i AICPA to dwa najbardziej uznane instytuty rachunkowości na świecie, wyznaczające i utrzymujące standardy w branży finansowo-księgowej. Ich członkowie mogą podchodzić do egzaminów, dzięki którym zyskują certyfikat CGMA – międzynarodową kwalifikację z dziedziny rachunkowości zarządczej.

Globalne Zasady Rachunkowości Zarządczej

_______________________

Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) to instytut zajmujący się kształceniem profesjonalistów z dziedziny zarządzania finansami. Oferuje międzynarodowy program kwalifikacji zawodowej w dziedzinie tzw. rachunkowości zarządczej (ang. management accountancy). CIMA gromadzi obecnie 227 000 członków oraz studentów w 179 krajach świata. Program szkoleniowy poświęcony jest wyłącznie kształceniu specjalistów na potrzeby pracy w środowisku biznesowym. Głównym obszarem zainteresowania CIMA jako kwalifikacji jest zarządzanie przedsiębiorstwem i rola strategicznej informacji zarządczej w tym procesie. Kwalifikacja CIMA popularna jest wśród konsultantów, doradców finansowych, kadry kierowniczej odpowiedzialnej za procesy planowania i kontroli oraz osoby decydujące o strategii firmy. Więcej informacji na temat CIMA znaleźć można pod adresem www.cimaglobal.com.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Polecamy artykuły

Aktualizacja: 01.05.2015

Ekspert:

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA

Założony w 1919 roku Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) jest czołową i jednocześnie największą organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, liczącą ponad 227 000 członków i studentów w 179 krajach.

Zdjęcia

Instytut CIMA i AICPA wspierają specjalistów rachunkowości zarządczej
Instytut CIMA i AICPA wspierają specjalistów rachunkowości zarządczej

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych "Bochnacki, Bojanowski, Hipsz"

Radcowie prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK