| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > TEMAT DNIA > Ewidencja składu podatkowego - nowe zasady od marca 2013

Ewidencja składu podatkowego - nowe zasady od marca 2013

Podmioty prowadzące skład podatkowy mają obowiązek prowadzenia specjalnej ewidencji (zwanej ewidencją składu podatkowego). Co ważne, począwszy od 6 marca 2013 r. doszło do pewnych modyfikacji w zasadach jej prowadzenia - o czym przedsiębiorcy winni pamiętać.


Przykład
Firma A prowadzi ewidencję składu podatkowego w formie elektronicznej. W związku z tym, ma ona obowiązek sporządzenia raportu z zamknięć i podsumowań ewidencji za każdy rok kalendarzowy. Firma A powinna sporządzić raport za rok 2013 i przekazać go właściwemu naczelnikowi urzędu celnego w terminie do 31 stycznia 2014 r.


Podmioty prowadzące ewidencję składu podatkowego w formie elektronicznej są również zobowiązane - na żądanie właściwego naczelnika urzędu celnego - do bieżącego przekazania raportu z zamknięć i podsumowań ewidencji za wyznaczone miesiące. Raport składany na żądanie powinien być przekazany przez podatnika w terminie 14 dni od dnia doręczenia żądania.


Przykład

Jeżeli Firma B prowadząca skład podatkowy otrzyma 10 czerwca 2013 r. żądanie właściwego naczelnika urzędu celnego dotyczące złożenia raportu z miesięcznych zamknięć i podsumowań ewidencji  prowadzonej w formie elektronicznej za miesiąc kwiecień i maj 2013 r., to odpowiednie raporty winny być przekazane przez firmę B właściwemu naczelnikowi urzędu celnego w terminie do 24 czerwca 2013 r.


Piotr Paszek, doradca podatkowy, Kierownik Zespołu ds. VAT i Akcyzy w ECDDP Sp. z o.o.

 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK