| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > TEMAT DNIA > Dobowy raport fiskalny - dzień bez sprzedaży

Dobowy raport fiskalny - dzień bez sprzedaży

Podatnicy ewidencjonujący sprzedaż kasami fiskalnymi miewają wątpliwości, czy muszą sporządzić fiskalny raport dobowy w dniu, w którym nie wystąpiła sprzedaż.

Zatem stwierdzić należy, że obowiązek sporządzania fiskalnych raportów dobowych występuje jedynie w sytuacji, gdy podatnik w danym dniu:

- dokonał sprzedaży podlegającej obowiązkowi ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej (tj. dokonał na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych: dostawy towarów, świadczenia usług, wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów bądź eksportu towarów) bądź

- otrzymał całość lub część należności na poczet ww. czynności.

Raporty fiskalne dobowe dokumentują obrót z tytułu ww. zdarzeń oraz wskazują kwoty podatku należnego za daną dobę. Tym samym, brak sprzedaży oraz zaliczek w danym dniu oznacza, że obrót i kwota podatku mają wartość zerową. W konsekwencji, nie ma potrzeby sporządzania raportów dobowych w dniach, w których nie zaewidencjonowano żadnej sprzedaży bądź zaliczki na kasie rejestrującej.

Podsumowując należy stwierdzić, że nie występuje obowiązek prawny sporządzania raportów fiskalnych dobowych w dniach, w których nie wystąpiły czynności, które podatnik zobligowany jest ewidencjonować za pomocą kasy rejestrującej.


Małgorzata Breda

doradca podatkowy, kierownik zespołu VAT

ECDDP Sp. z o.o.

reklama

Polecamy artykuły

Autorzy:

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »