| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > TEMAT DNIA > Ewidencja na kasie fiskalnej u pośrednika

Ewidencja na kasie fiskalnej u pośrednika

Zdarza się, że zleceniodawca jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących i zleca wykonywanie sprzedaży innemu podmiotowi (pośrednikowi), prowadzącemu już kasy fiskalne. W takim przypadku obowiązek prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej zostanie spełniony z wykorzystaniem kasy własnej zleceniobiorcy. Zleceniobiorca ewidencjonuje wtedy na kasie własnej zarówno sprzedaż własną, jak i sprzedaż zleceniodawcy.

W przypadku, gdy zleceniodawca jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących i w myśl § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. poz. 363) zleca wykonywanie sprzedaży innemu podmiotowi (pośrednikowi), prowadzącemu już ewidencję przy zastosowaniu kasy rejestrującej, obowiązek prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej zostanie spełniony z wykorzystaniem kasy własnej zleceniobiorcy. W takim przypadku zleceniobiorca ewidencjonuje na kasie własnej zarówno sprzedaż własną, jak i sprzedaż zleceniodawcy.

Powyższe wynika z art. 111 ust. 3b ww. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz § 2 pkt 6 ww. rozporządzenia.

Odnosząc się natomiast do kwestii limitu (dla potrzeb stosowania przez zleceniodawcę zwolnienia z tytułu limitu obrotu) należy zauważyć, że istotny jest obrót, który on realizuje.

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

- przygotuj się na coś innego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »