| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

TEMAT DNIA

Jak wybrać najkorzystniejszy sposób płacenia podatku w 2009 roku

Aktualizacja: 27.10.2008

Od 1 stycznia 2009 r. niektórym przedsiębiorcom będzie bardziej opłacało się opodatkowanie według skali niż liniowo. Na 2009 rok należy więc na nowo skalkulować formę opodatkowania. Który sposób opodatkowania wybrać? »

Kto i jak odpowiada za zaległe podatki spółek

Aktualizacja: 24.10.2008

Odpowiedzialność członków zarządu spółki kapitałowej w zakresie obowiązków z wynikających z ustawy o rachunkowości dotyczy wszelkich czynności podejmowanych w ramach rachunkowości. Czy i kiedy odpowiedzialność za zaległe podatki ponosi biuro rachunkowe? »

Transakcje zawierane między podmiotami powiązanymi

Aktualizacja: 23.10.2008

Na podmiotach uznanych za powiązane ciążą dodatkowe obowiązki nałożone przez ustawy podatkowe. Wiążą się one ze sporządzeniem odpowiedniej dokumentacji, której brak może grozić oszacowaniem dochodu w wyższej wysokości. »

Jak mali podatnicy mogą rozliczać VAT

Aktualizacja: 22.10.2008

Ustawa o VAT wprowadza kilka udogodnień dla małych podatników w zakresie rozliczania VAT. Jakie to udogodnienia i kiedy opłaca się z nich korzystać? »

Refakturowanie a podatek VAT

Aktualizacja: 17.10.2008

Podobnie jak w okresie obowiązywania poprzedniej ustawy o VAT, obecne przepisy nie definiują pojęcia refakturowania. Dlatego też w praktyce podatnicy często mają problemy i wątpliwości, jak należy postąpić w takim przypadku. »

Jakie korzyści wynikają z leasingu samochodów

Aktualizacja: 17.10.2008

Od wielu lat popularną formą finansowania zakupu samochodów, w tym samochodów osobowych, jest leasing. Kredyt też ma wielu zwolenników. Co wybrać? Leasing czy kredyt? »

Jak wykorzystać prawo unijne w kontaktach z fiskusem

Aktualizacja: 17.10.2008

Jeśli przepisy krajowe są mniej korzystne niż prawo wspólnotowe, każdy podatnik może bezpośrednio odwołać się przed sądami krajowymi oraz organami podatkowymi do przepisów Unii. Polskie instytucje mają obowiązek respektować przepisy wspólnotowe. »

Kiedy podatek od czynności cywilnoprawnych podlega zwrotowi

Aktualizacja: 16.10.2008

Zwrot podatku od czynności cywilnoprawnych przysługuje m.in. w sytuacji, gdy uchylone zostały skutki prawne zawartej umowy, czyli w przypadku nieważności względnej opodatkowanej czynności. Jakie są warunki zwrotu PCC? »

Indywidualne stawki amortyzacyjne

Aktualizacja: 15.10.2008

Czy indywidualne stawki można zastosować do składników będących w leasingu? Czy można zrezygnować ze stosowania indywidualnych stawek amortyzacji? »

Promocja i marketing a koszty reprezentacji

Aktualizacja: 14.10.2008

Czy do kosztów można zaliczyć wydatki na przekąski i napoje? Czy ubranie z logo firmy dalej można zaliczyć do kosztów? »

Jak przeprowadzić inwentaryzację drogą potwierdzenia sald

Aktualizacja: 13.10.2008

Jednostki przeprowadzają inwentaryzację roczną na trzy sposoby (w zależności od tego, z jakim składnikiem aktywów lub pasywów mają do czynienia): drogą spisu z natury, potwierdzenia sald oraz porównania danych księgowych z odpowiednimi dokumentami. »

Jak dokonywać potrąceń z wynagrodzenia pracownika

Aktualizacja: 10.10.2008

Dokonując potrąceń z wynagrodzenia pracownika, pracodawcy mają często kłopoty z ustaleniem tzw. kwoty wolnej. Kodeks pracy nie rozstrzyga bowiem, jak postąpić w nietypowych sytuacjach. W jaki sposób prawidłowo dokonywać potrąceń? »

Koszty podnoszenia kwalifikacji zawodowych

Aktualizacja: 09.10.2008

Z pewnością umożliwianie i ułatwianie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych jest obowiązkiem pracodawców. Jednak czy ten obowiązek oznacza konieczność finansowania przez pracodawcę np. studiów podyplomowych pracownika? »

Jak pisać pisma do organów podatkowych

Aktualizacja: 08.10.2008

Pisma kierowane do urzędów i izb skarbowych powinny spełniać określone w przepisach warunki co do formy i treści. Jakie to warunki? »

Refakturowanie w obrocie zagranicznym

Aktualizacja: 07.10.2008

Polska ustawa o podatku od towarów i usług nie reguluje zasad dokonywania refakturowania. Dlatego podatnicy VAT nadal mają z tym problemy. Najbardziej kontrowersyjne jest jednak refakturowanie usług na podmioty zagraniczne. Przedstawiamy więc rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

ProfiAuto

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni, sklepów i warsztatów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK