| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

TEMAT DNIA

Jak rozliczyć wydatki na alkohol w firmie

Aktualizacja: 03.07.2008

Wydatki reprezentacyjne wyłączono z katalogu kosztów uzyskania przychodów od 1 stycznia 2007 r. Wcześniej reprezentacja była uwzględniana w kosztach firmy. »

Ryczałt najlepszy dla najmu

Aktualizacja: 03.04.2013

Coraz mniej osób prowadzących działalność gospodarczą korzysta z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Z roku na rok rośnie natomiast liczba podatników płacących ryczałt z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy. Według ekspertów, taka sytuacja jest wynikiem rosnącej popularności inwestycji w nieruchomości. »

Im droższy samochód, tym mniej wlicza się w koszty

Aktualizacja: 02.07.2008

Jeśli w dniu wpisywania do ewidencji środków trwałych wartość samochodu osobowego była wyższa niż 20 tys. euro, za koszt podatkowy można uznać tylko część raty amortyzacyjnej. »

Leasing - sporne kwestie podatkowe

Aktualizacja: 02.07.2008

Leasing to popularna forma pozyskiwania składników cudzego majątku na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Jednak sprawia wiele problemów podatkowych. Jak je rozwiązać? »

Uprawnienia podatnika w sporze z urzędem skarbowym

Aktualizacja: 30.06.2008

Podatnikowi przysługuje szereg uprawnień mających na celu zakwestionowanie różnego rodzaju nieprawidłowości zawartych w rozstrzygnięciach organów podatkowych. Jak z nich korzystać? »

Jak należy dokumentować premie pieniężne

Aktualizacja: 26.06.2008

Sprawa opodatkowania premii pieniężnych jest kontrowersyjna. Organy podatkowe uparcie nakazują opodatkowanie premii pieniężnych. Sądy są odmiennego zdania. Kto ma rację? »

Jakie konsekwencje ma powstanie zaległości podatkowych

Aktualizacja: 25.06.2008

U podatnika, który nie wpłaca w terminie podatków, powstanie zaległość wobec fiskusa. Podatnik będzie musiał też wpłacić odsetki, a być może nawet grzywnę. »

Jak postąpić, gdy spóźnimy się z deklaracją

Aktualizacja: 18.06.2008

Może się zdarzyć, że pomimo istnienia obowiązku złożenia deklaracji podatkowej, zapomnimy ją złożyć z powodu zwykłego przeoczenia. Co nam wówczas grozi? »

Różnice kursowe. Do wyboru są dwie metody

Aktualizacja: 17.06.2008

Mimo jasnych regulacji ustawowych rozliczanie różnic kursowych przysparza podatnikom wielu problemów. Trzeba przede wszystkim pamiętać, że z wyborem konkretnej metody łączą się określone obowiązki. »

Jak skutecznie ustanowić pełnomocnika

Aktualizacja: 12.06.2008

Pełnomocnikiem podatnika w postępowaniu podatkowym może być osoba fizyczna, która posiada zdolność do czynności prawnych. Jakie inne warunki musi spełniać pełnomocnictwo, aby było ważne? »

Kiedy przedawniają się zaległości podatkowe

Aktualizacja: 10.06.2008

Po upływie trzech lat przedawnia się prawo organu podatkowego do ustalenia zobowiązania podatkowego w drodze doręczenia decyzji. Samo zobowiązanie przedawnia się z upływem pięciu lat. »

Jak uzyskać zwrot wydatków na materiały budowlane

Aktualizacja: 10.06.2008

Podatnicy mogą ubiegać się o zwrot wydatków związanych z inwestycją mieszkaniową realizowaną tzw. systemem gospodarczym. Kto jest uprawniony do zwrotu i jakiego rodzaju wydatki go uzasadniają? »

Jak rozliczać transakcje barterowe

Aktualizacja: 09.06.2008

Kontrahenci mogą rozliczać transakcje w formie towarowej np. towar za towar albo usługa za usługę. Jak podatkowo rozliczyć barter? »

Kiedy wierzytelności mogą być kosztem

Aktualizacja: 06.06.2008

Nieściągalne wierzytelności zazwyczaj nie mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów. Ustawa przewiduje jednak kilka wyjątków od tej reguły. »

Jak odzyskać zwrot nadpłaconego podatku

Aktualizacja: 05.06.2008

Podatnik, który kwestionuje zasadność pobrania przez płatnika podatku albo wysokość, należnego podatku, może złożyć wniosek o stwierdzenie nadpłaty. Jak go napisać? »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK