| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

TEMAT DNIA

Jak odzyskać nadpłatę podatku

Aktualizacja: 26.02.2008

Podatnik, któremu z rozliczenia rocznego PIT wynika nadpłata podatku, powinien jak najszybciej złożyć zeznanie w urzędzie skarbowym. Wówczas podatnik szybciej odzyska nadpłacone pieniądze. »

Kto może płacić VAT kwartalnie

Aktualizacja: 25.02.2008

Z kwartalnego rozliczania VAT mogą skorzystać mali podatnicy, którzy w odpowiednim czasie wybrali tę formę rozliczenia. Kiedy opłaca się rozliczać VAT kwartalnie? »

Niezawiadomienie w terminie o spadku pozbawia ulgi

Aktualizacja: 25.02.2008

Rodzina, która otrzymała spadek, nie zapłaci podatku, gdy zgłosi go w urzędzie. Dokument dotyczący spadku trzeba przedstawić w ciągu miesiąca. Aż 90 proc. osób uprawnionych do zwolnienia z niego nie korzysta. »

Abonament medyczny podlega PIT

Aktualizacja: 22.02.2008

Fiskus prezentuje rozbieżne stanowiska dotyczące opodatkowania pakietów medycznych. Powszechny staje się pogląd, że samo otrzymanie, a nie korzystanie z abonamentu podlega PIT. »

Opodatkowanie dochodów z pracy poza Polską

Aktualizacja: 22.02.2008

Polski podatnik, który pracuje za granicą, ale nie zmienił miejsca zamieszkania na zagraniczne, będzie miał obowiązek rozliczenia zarobków uzyskanych za granicą w Polsce. W tym celu będzie trzeba złożyć PIT-36 wraz z załącznikiem PIT/ZG. »

Refakturowanie usług na kontrahenta z UE

Aktualizacja: 15.02.2008

Zasady refakturowania nie są uregulowane przepisami, choć sama instytucja jest dość często stosowana w rozliczeniach pomiędzy kontrahentami. »

Jak skorygować VAT po roku

Aktualizacja: 15.02.2008

Jak ustalić po roku od zakupu środka trwałego proporcję potrzebną do dokonania korekty podatku naliczonego i jak ją uwzględnić w deklaracji VAT-7? »

Zaliczki wpłacone na poczet WNT

Aktualizacja: 13.02.2008

Nabycie towarów przez polskiego podatnika od kontrahenta unijnego może powodować konieczność zapłaty zaliczki za nabywany towar. Jak ją rozliczyć? »

Jak skutecznie odwołać się od decyzji urzędu skarbowego

Aktualizacja: 20.02.2008

Podatnik, który nie zgadza się z decyzją urzędu skarbowego, w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji może złożyć odwołanie do izby skarbowej. »

Jak prawidłowo sporządzić PIT-11

Aktualizacja: 10.01.2012

Zakłady pracy i płatnicy do końca lutego muszą przesłać swoim pracownikom informacje PIT-11 o ich zarobkach, składkach oraz zaliczkach na podatek dochodowy za ubiegły rok. Na tej podstawie podatnicy będą mogli rozliczyć się z fiskusem. »

Jak przygotować się do badania sprawozdania finansowego

Aktualizacja: 11.02.2008

Celem badania sprawozdania finansowego jest wydanie przez biegłego rewidenta opinii, że sprawozdanie to jest sporządzone prawidłowo oraz rzetelnie. Na co biegły zwróci uwagę? »

Czy koszty szkolenia pracowników są przychodem

Aktualizacja: 19.02.2008

Otrzymując od pracodawcy szkolenia, tak pracownik jak i jego pracodawca często nie wiedzą, że może to rodzić konsekwencje podatkowe u pracownika. Jakie? »

Finansowe skutki dokonywania odpisów amortyzacyjnych

Aktualizacja: 07.02.2008

W wielu firmach konieczna staje się potrzeba właściwego zarządzania posiadanymi aktywami trwałymi. Może do niego służyć amortyzacja. Sprawdź w jaki sposób? »

Jak opodatkować likwidację działalności gospodarczej

Aktualizacja: 06.02.2008

Likwidacja działalności wiąże się z wieloma obowiązkami, w tym podatkowymi. Konieczne jest m.in. dokonanie spisu z natury, powiadomienie urzęd skarbowego. To jeszcze nie wszystko. »

Rozliczenie dofinansowania zimowego wypoczynku młodzieży

Aktualizacja: 05.02.2008

Niektóre dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Muszą być jednak przy tym spełnione warunki. Jakie? »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pawłowska

Doradca Podatkowy (nr wpisu 11638)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK