| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

TEMAT DNIA

Kiedy darowizna nie jest opodatkowana VAT

Aktualizacja: 17.12.2007

Zgodnie z przepisami dotyczącymi VAT od dokonanych darowizn darczyńcy zazwyczaj muszą płacić VAT. Czasami jednak obowiązku tego można uniknąć. »

Jak prawidłowo rozliczać VAT naliczony

Aktualizacja: 17.12.2007

Podatnik może obniżać kwoty VAT należnego o kwotę VAT naliczonego zapłaconego przy nabyciu towarów i usług wykorzystywanych do wykonywania czynności opodatkowanych. Czy zawsze tak jest? »

Kiedy organ podatkowy określi obrót do celów VAT

Aktualizacja: 14.12.2007

Opodatkowaniu VAT podlega obrót, który stanowi kwotę sprzedaży towarów lub usług. W określonych okolicznościach organy podatkowe mogą same określić obrót. W jakich? »

Koszty na przełomie lat

Aktualizacja: 13.12.2007

Od 1 stycznia 2007 r. obowiązują regulacje dotyczące rozpoznawania kosztów w czasie w podatkach dochodowych. Czy wpłynie to na rozliczanie kosztów na przełomie kolejnych lat podatkowych? »

Święta w firmie a VAT

Aktualizacja: 11.12.2007

Okres przedświąteczny wiąże się w przypadku wielu podatników z różnymi świątecznymi zakupami, jak również ze świątecznymi świadczeniami. Jakie skutki wywołują te zdarzenia w VAT? »

Biuro rachunkowe może skorzystać ze zwolnienia

Aktualizacja: 10.12.2007

Jeżeli biuro rachunkowe prowadzi usługi w zakresie księgowości, z wyjątkiem deklaracji podatkowych lub w zakresie rachunkowości, przysługuje mu prawo do skorzystania ze zwolnienia. »

Jak długo przechowywać dokumenty podatkowe

Aktualizacja: 07.12.2007

Rozliczenie podatku kończy się w momencie przedawniania się zobowiązania podatkowego. Do tego czasu należy przechowywać dokumenty podatkowe związane z daną deklaracją. »

Jak rozliczać wkłady niepieniężne

Aktualizacja: 06.12.2007

Od 1 stycznia 2007 r. zmianie uległy zasady ustalania wartości środków trwałych wnoszonych do spółki jako wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa. »

Podstawa opodatkowania a wartość rynkowa

Aktualizacja: 04.12.2007

Kiedy wartość rynkowa będzie przyjmowana jako podstawa opodatkowania VAT? Czy można szacować podstawę opodatkowania przy świadczeniu usług? »

Samochód - wycofanie z działalności

Aktualizacja: 04.12.2007

Przedsiębiorcy, którzy chcą wycofać samochód z prowadzonej działalności gospodarczej, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że ta decyzja nie jest czynnością obojętną pod względem podatku VAT. »

Jak rozliczyć niezamortyzowaną wartość inwestycji

Aktualizacja: 03.12.2007

Przedsiębiorca może zaliczyć niezamortyzowaną wartość inwestycji w obcym środku trwałym do kosztów uzyskania przychodów w przypadku fizycznej likwidacji poczynionych nakładów. »

Leasingodawca może stracić preferencje podatkowe

Aktualizacja: 03.12.2007

Umowy leasingu wciąż budzą wiele wątpliwości podczas ich rozliczania podatkowego. Dotyczą one m.in. opłaty wstępnej oraz cesji praw i obowiązków. »

Jak wybrać program komputerowy do prowadzenia PKPiR

Aktualizacja: 28.11.2007

Aby dokonać właściwego wyboru, należy się dobrze zastanowić, jakie funkcje, oprócz tych podstawowych, ma wykonywać program, aby dobrze służył danej firmie. »

Czy zawsze trzeba stawić się na wezwanie urzędu skarbowego

Aktualizacja: 28.11.2007

Stawienie się w urzędzie skarbowym na wezwanie jest obowiązkiem podatnika. Czy są sytuacje, które usprawiedliwią niestawiennictwo w urzędzie? »

Korekta, odroczenie, nadpłata...

Aktualizacja: 28.11.2007

Podatnik ma uprawnienia, z których nie zawsze korzysta, np. prawo do zmiany złożonej deklaracji podatkowej, rozłożenie podatku lub zaległości podatkowej na raty. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »