| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Temat: cesja

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu cesja. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące cesja.

Czy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu nieodpłatnej cesji wierzytelności

Aktualizacja: 16.09.2015

Jesteśmy spółką z o.o. Zamierzamy zawierać z innymi podmiotami umowy cesji wierzytelności. Podstawowe warunki umowy to: zbywca dokonuje cesji wierzytelności na naszą spółkę; nasza spółka zobowiązuje się dążyć do odzyskania tych wierzytelności; w przypadku odniesienia przez naszą spółkę sukcesu zwracamy część odzyskanej wierzytelności zbywcy; w przypadku nieskuteczności windykacji dokonujemy lub możemy dokonać zwrotu wierzytelności (bez wynagrodzenia); wysokość części odzyskanej wierzytelności zwracanej zbywcy będzie pomniejszona o koszty (lub część kosztów) windykacji oraz wynagrodzenie umowne. Nadmieniamy, że dokonywana przez zbywcę cesja wierzytelności nastąpi nieodpłatnie. Czy w odniesieniu do tej czynności powinniśmy rozpoznać obowiązek podatkowy w VAT? »

Sprzedaż leasingowanego samochodu - rozliczenie VAT

Aktualizacja: 09.09.2015

Firma korzystała przez ponad rok z samochodu na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Odliczała VAT od rat leasingowych (50%). Teraz chce sprzedać samochód innej firmie ze względu na to, że ta będzie likwidowana. Jak wystawić fakturę sprzedaży? Co z VAT? »

Jak rozliczyć sprzedaż wierzytelności własnej?

Aktualizacja: 27.07.2011

Podatnik sprzedając własną wierzytelność, zaliczoną wcześniej do przychodów na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy o CIT ma z tego tytułu przychód. W celu uzyskania tego przychodu dokonał bowiem uszczuplenia swojego majątku o wartość nominalną wierzytelności. Nominalna wartość wierzytelności stanowić będzie równocześnie koszt uzyskania przychodu. Kosztem uzyskania przychodu będzie również strata poniesiona z tytułu sprzedaży wierzytelności, a tą niewątpliwie będzie zbycie wierzytelności poniżej jej wartości. »

Czy zbycie wierzytelności podlega VAT

Aktualizacja: 17.12.2009

Prowadzimy usługową działalność gospodarczą, jesteśmy podatnikami VAT. Zdarza się, że niektórzy kontrahenci nie płacą nam za usługi. Chcemy nawiązać współpracę z firmą windykacyjną, która odkupiłaby od nas takie wierzytelności. Czy umowa sprzedaży (cesji) wierzytelności własnej podlega VAT, czy może PCC? »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Hay Group Polska

firma doradcza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »