| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Temat: pit 2011

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu pit 2011. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące pit 2011.

Czy karty przepłacone (pre-paid) dla pracowników są zwolnione z PIT

Aktualizacja: 19.01.2011

Pracownicy w ramach działalności socjalnej pracodawcy otrzymują sfinansowane z funduszu socjalnego karty podarunkowe (karty przepłacone, karty bonus) o wartości 500 zł. Kartą tą pracownik może dokonywać operacji bezgotówkowych, tj. płacić za towary oraz usługi i dokonywać operacji gotówkowych polegających na wypłacie pieniędzy w bankomacie. Czy otrzymane świadczenie w postaci karty korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 67 updof jako świadczenie pieniężne lub rzeczowe? »

W 2011 r. opodatkowany PIT jest każdy zwrot kwot odliczonych od dochodu lub podatku

Aktualizacja: 04.01.2011

Po nowelizacji art. 45 ust. 3a ustawy o PIT obejmuje wszystkie przypadki, w których podatnik na podstawie obowiązujących przepisów pomniejszył dochód do opodatkowania lub obliczony podatek, ale odliczone kwoty zostały mu następnie zwrócone. »

W 2011 r. opodatkowany PIT jest każdy zwrot kwot odliczonych od dochodu lub podatku

Aktualizacja: 31.10.2011

Po nowelizacji art. 45 ust. 3a ustawy o PIT obejmuje wszystkie przypadki, w których podatnik na podstawie obowiązujących przepisów pomniejszył dochód do opodatkowania lub obliczony podatek, ale odliczone kwoty zostały mu następnie zwrócone. »

Złóż PIT-12 przed 10 stycznia a rozliczy cię pracodawca

Aktualizacja: 11.01.2013

Przepisy podatkowe pozwalają w niektórych sytuacjach na to by rocznego PIT-a wypełnił i złożył za podatnika płatnik miesięcznych zaliczek. Chcesz by rocznego PIT-a wypełnił za Ciebie pracodawca? Złóż pracodawcy PIT-12 przed 10 stycznia. Jednak w takim przypadku pracodawca nie uwzględni w PIT-40 Twoich ulg i odliczeń. »

Od 2011 r. obowiązują nowe wzory deklaracji PIT do rozliczenia dochodów roku 2010

Aktualizacja: 17.11.2011

Minister Finansów wydał rozporządzenie wprowadzające nowe wzory formularzy PIT-37, PIT-36 , PIT-38, PIT-36L, PIT-39, PIT-D, PIT-O. Te nowe wzory druków PIT mają zastosowanie do dochodów uzyskanych (lub poniesionych strat) od dnia 1 stycznia 2010 r. »

Do 31 stycznia 2014 r. złóż w urzędzie skarbowym PIT-28, PIT-16A albo PIT-19A

Aktualizacja: 04.03.2014

Ryczałtowcy, podatnicy rozliczający się w formie karty podatkowej i osoby duchowne powinni rozliczyć się z fiskusem za 2013 rok, składając odpowiedni PIT najpóźniej w piątek 31 stycznia 2014 r. Nie ma więc już wiele czasu na zapoznanie się z zasadami tych rozliczeń. »

Od 2011 roku PKWiU 2008 właściwą klasyfikacją statystyczną dla PIT, CIT i ryczałtu ewidencjonowanego

Aktualizacja: 24.11.2011

Opublikowano już ustawę z 24 września 2010 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 219, poz. 1442) przynoszącą tytułowe zmiany. »

Od 2011 roku zmiany w zwolnieniach stypendiów od podatku dochodowego

Aktualizacja: 25.11.2011

Od 1 stycznia 2011 r. istotnie zmienią się zasady korzystania ze zwolnienia przewidzianego przez art. 21 ust. 1 pkt 40b ustawy o PIT. Przepis ten określa zasady korzystania ze zwolnienia z podatku PIT przez uczniów i studentów otrzymujących stypendia. Zwolnienie to nie jest według nowych przepisów rozliczane miesięcznie a rocznie. »

Od 2011 roku zmiany w przeliczaniach kosztów i przychodów na złotówki

Aktualizacja: 25.11.2011

Od 1 stycznia 2011 r. w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych uproszczone zostaną zasady przeliczania kwot z walut obcych na złotówki. Podstawą przeliczeń jest kurs średni walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu. »

W 2011 r. zmienią się zasady stosowania ryczałtu 18% od drobnych zleceń

Aktualizacja: 17.11.2011

Jeżeli przychód z tytułów, o których mowa w art. 13 pkt 2 i 5-9 ustawy o PIT wynikający z umowy zawartej z osobą niebędącą pracownikiem płatnika nie przekracza 200 zł – płatnik pobiera podatek w wysokości 18% przychodu (bez żadnych kosztów). Od 2011 roku będzie to dotyczyć wszystkich tego typu umów do 200 zł a nie tych, których wysokość nie przekroczyła miesięcznie tej kwoty. »

Od 2011 r. zmiany w zwolnieniach z PIT dla pracowników zakwaterowanych na koszt pracodawcy

Aktualizacja: 24.11.2010

Ustawodawca uprościł zasady korzystania ze zwolnienia w podatku PIT przez pracowników, którym pracodawca zafundował pokrycie kosztów zakwaterowania w związku z wykonywaniem pracy poza miejscem zamieszkania pracownika. Jednocześnie ograniczył podatnikom zakwaterowanym w hotelach roboczych przywilej korzystania ze zwolnienia, które do końca 2010 r. nie miało ograniczenia kwotowego. »

Zasady rozliczania ulg w PIT uległy zmianie od 2011 roku

Aktualizacja: 17.11.2011

Nastąpiły zmiany w stosowaniu ulgi internetowej, ulgi rehabilitacyjnej i ulgi dla honorowych krwiodawców. Przewiduje to nowelizacja ustawy o PIT z 25 listopada 2010 r. (Dz. U. Nr 226, poz. 1478). »

Problemy z PIT-ami po 30 kwietnia

Aktualizacja: 17.05.2012

Czy złożyłeś w terminie zeznanie podatkowe? Co powinieneś zrobić, gdy nie złożyłeś nadal PIT-a ? Jak się zachować, gdy urząd skarbowy poprosi Cię o wyjaśnienia? Chcesz złożyć korektę PIT-a? »

Termin złożenia zeznania rocznego - czyli do kiedy i jak złożyć PIT

Aktualizacja: 27.04.2016

Dla zachowania terminu złożenia zeznania wystarczy zanieść wypełniony i podpisany przez podatnika, podatników lub pełnomocnika odpowiedni formularz do urzędu skarbowego. Zeznanie można też wysłać za pośrednictwem Poczty Polskiej albo elektronicznie przez internet i to nawet bez konieczności składania podpisu elektronicznego poprzez system e-Deklaracje lub Portal Podatkowy. Trzeba tylko zdążyć to zrobić najpóźniej 2 maja 2016 r. (30 kwietnia wypada w 2016 r. w sobotę), a w przypadku PIT–28, PIT-16A i PIT-19A do 1 lutego 2016 r.(bowiem 31 stycznia wypadł w 2016 r. w niedzielę). »

Wypełniamy druk PIT-39

Aktualizacja: 20.01.2012

Osoby, które sprzedały nieruchomość nabytą lub wybudowaną po 31 grudnia 2008 roku – mają obowiązek złożyć do urzędu skarbowego wypełniony formularz PIT-39 w terminie do końca kwietnia roku następującego po roku sprzedaży. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Smolińska-Wiśnioch

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »