| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Temat: VAT - zakres opodatkowania

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu VAT - zakres opodatkowania. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące VAT - zakres opodatkowania.

Jaką stawkę VAT stosować przy usługach rekreacyjnych dla dzieci

Aktualizacja: 07.10.2010

Prowadzę sezonową działalność polegającą na odpłatnym udostępnianiu dmuchanych zjeżdżalni i trampolin. Na ogół odbywa się to na imprezach plenerowych organizowanych przez gminy, większe firmy, szkoły i przedszkola. Jaką stawkę VAT powinienem stosować przy świadczeniu tego typu usług? »

Opłaty dyscyplinujące pracowników nie podlegają VAT

Aktualizacja: 05.10.2010

Celowe lub przypadkowe zniszczenie przez pracownika mienia należącego do przedsiębiorstwa nie tylko wywołuje utrudnienia w jego funkcjonowaniu, ale też przynosi konkretne koszty (straty) bieżące i przyszłe. »

Czy świadczenia związane z pożyczką podlegają VAT

Aktualizacja: 05.10.2010

Firma udzielająca pożyczek żąda otrzymania szeregu świadczeń w związku z udzieloną pożyczką. Które z nich ma opodatkować podatkiem VAT? Odpowiedź na to pytanie jest istotna zarówno dla firmy prowadzącej taką działalność jak i dla jej klientów. »

Czy jedna faktura korygująca może korygować kilka faktur

Aktualizacja: 06.10.2010

Nie ma przeszkód, by wystawiać zbiorcze faktury korygujące do co najmniej kilku faktur. Dane na zbiorczej fakturze korygującej powinny pozwolić jednoznacznie stwierdzić, których faktur pierwotnych przedmiotowa faktura korygująca dotyczy - w szczególności obejmować korektą sprzedaż co do gatunku i tożsamą podmiotowo oraz wymieniać elementy kwotowe objęte tą samą stawką podatku. »

Jak wygląda kwestia bezpodstawnego wzbogacenia, na gruncie ustawy o VAT

Aktualizacja: 30.09.2010

Przepisy przewidują, że kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, zobowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości (art. 405 kodeksu cywilnego). »

Czy korporacja taksówkowa powinna płacić VAT

Aktualizacja: 30.09.2010

Czy Stowarzyszenie Kierowców, które prowadzi działalność statutową polegającą na organizowaniu pracy kierowcom taksówek należących do Stowarzyszenia, powinno być podatnikiem podatku od towarów i usług? »

Jak rozliczyć VAT przy przekazaniu samochodu firmowego na cele osobiste

Aktualizacja: 30.09.2010

Czy w przypadku przekazania przez podatnika na cele osobiste samochodu osobowego, stanowiącego towar używany w rozumieniu art. 43 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług o wartości początkowej nie przekraczającej 15000 zł w tym samym roku, w którym dokonano zakupu samochodu i zwolnienia tego przekazania od podatku VAT na podstawie § 8 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z 27 kwietnia 2004 r. (Dz. U. 2004 r. Nr 97 poz. 970 ze zm.) istnieje obowiązek korekty 100% podatku VAT wcześniej odliczonego przy zakupie (art. 91 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług)? »

Czy w spisie z natury podatnik winien wykazać towary, które nie były przedmiotem dostawy

Aktualizacja: 30.09.2010

Brzmienie art. 14 ust. 1 i ust. 5 ustawy o VAT wprost wskazuje, że podatnik jest obowiązany ująć w spisie z natury takie towary, które nie były przedmiotem dostawy, ale co do zasady mogą być jej przedmiotem. W tym stanie prawnym nie są objęte obowiązkiem ujęcia w spisie z natury te towary, których dostawa nie jest dopuszczalna. »

Jak rozliczyć przejęcie majątku zlikwidowanej spółki gminnej

Aktualizacja: 30.09.2010

Nie podlega opodatkowaniu VAT nieodpłatne przekazanie majątku zlikwidowanej spółki kapitałowej miastu, które było jej jedynym udziałowcem. »

Jaka stawka VAT dla sprzedaży samego miejsca parkingowego w budynku mieszkalnym

Aktualizacja: 30.09.2010

Czy deweloper ma prawo sprzedać samo miejsce parkingowe bez lokalu mieszkalnego? Jaką stawką podatku VAT należy opodatkować sprzedaż miejsca parkingowego przez dewelopera, mieszczące się w podziemiach budynku mieszkalnego? »

Jaką stawkę VAT zastosować dla sprzedaży czasopism z gadżetem

Aktualizacja: 30.09.2010

Wydawca, który dołącza do czasopisma bezpłatne upominki, nie musi płacić od nich VAT, chyba, że wzrośnie poprzez sam gadżet cena gazety. Jeżeli cena gazety z upominkiem jest wyższa od ceny gazety bez upominku, to nie dochodzi do nieodpłatnego przekazania, ale do przekazania towarów za wynagrodzeniem opodatkowanego na takich samych zasadach jak sprzedaż. »

Jaką stawką VAT należy opodatkować usługi sprzątania obiektów sportowych

Aktualizacja: 29.09.2010

Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług utrzymania w czystości murawy boiska z tworzywa sztucznego, wykonywanych specjalistycznym sprzętem. Czy usługi te należy opodatkować 22% stawką VAT? »

Czy nieodpłatne wydanie towaru trzeba rejestrować kasą fiskalną

Aktualizacja: 05.10.2010

Nieodpłatne przekazania towarów na cele związane z prowadzonym przez podatnika przedsiębiorstwem nie podlegają opodatkowaniu VAT. Takich przekazań nie można zrównywać ze sprzedażą w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 22 ustawy o VAT i dlatego nie ma do nich zastosowania art. 111 ust. 1 ustawy o VAT, wprowadzający obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas rejestrujących. »

Czy pobieranie opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania podlega opodatkowaniu VAT

Aktualizacja: 13.09.2010

W stały krajobraz większych miast Polski wkomponowały się strefy płatnego parkowania. Tworzone przez gminy służą nie tylko organizacji infrastruktury drogowej, ale stanowią przede wszystkim źródło dochodu. Pozyskane z opłat za parkowanie środki mogą być kierowane na realizację inwestycji drogowych, czy tworzenie nowych miejsc parkingowych. »

Charytatywne sms-y zwolnione z VAT

Aktualizacja: 09.09.2010

Po latach postulatów organizacji pożytku publicznego wreszcie Minister Finansów zwolnił z VAT sms-y i połączenia telefoniczne wykonywane w celu charytatywnym. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Marta Padała

Instruktorka nauki jazdy kat.B z uprawnieniami egzaminatora

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »