| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Doskonalenie zawodu > Warto mieć dodatkowe uprawnienia

Warto mieć dodatkowe uprawnienia

Zdobywanie uprawnień rachunkowo-finansowych ACCA to długotrwały proces. Dlaczego warto mieć te kwalifikacje?


Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Małgorzata Sawicka

szef ACCA w Polsce

Elitarny, międzynarodowy klub zrzeszający specjalistów z zakresu rachunkowości i finansów to ACCA. Przepustką jest tu zdanie 14, spośród 16 trudnych egzaminów ujętych w 2 modułach programowych. Egzaminy zdaje się pisemnie w języku angielskim.

Moduł podstawowy zapoznaje słuchaczy z zasadami rachunkowości finansowej i zarządczej, znaczeniem informacji finansowej w przedsiębiorstwie oraz najważniejszymi zagadnieniami związanymi z zasobami ludzkimi.

Moduł zawodowy pozwala na rozwinięcie umiejętności niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji finansowych i oceny sytuacji przedsiębiorstw.

Konieczne jest jeszcze wykazanie się minimum trzyletnim doświadczeniem zawodowym na stanowisku finansowym oraz przejście specjalnego modułu programowego z zakresu etyki zawodowej.

Choć trudny do zdobycia i wymagający minimum dwóch lat przygotowań, certyfikat ACCA to paszport do kariery w finansach na najwyższych szczeblach organizacji. Certyfikat daje mobilność na globalnym rynku pracy. Znany jest już w 170 krajach. Na rynku lokalnym to dodatkowo potwierdzenie wciąż poszukiwanych umiejętności posługiwania się międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej. Duży nacisk kładziony w programie na aspekty etyki w biznesie sprawia, że certyfikat jest gwarancją postawy etycznej jego posiadacza.

(AP)

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK