| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Doskonalenie zawodu > Warto mieć dodatkowe uprawnienia

Warto mieć dodatkowe uprawnienia

Zdobywanie uprawnień rachunkowo-finansowych ACCA to długotrwały proces. Dlaczego warto mieć te kwalifikacje?


Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Małgorzata Sawicka

szef ACCA w Polsce

Elitarny, międzynarodowy klub zrzeszający specjalistów z zakresu rachunkowości i finansów to ACCA. Przepustką jest tu zdanie 14, spośród 16 trudnych egzaminów ujętych w 2 modułach programowych. Egzaminy zdaje się pisemnie w języku angielskim.

Moduł podstawowy zapoznaje słuchaczy z zasadami rachunkowości finansowej i zarządczej, znaczeniem informacji finansowej w przedsiębiorstwie oraz najważniejszymi zagadnieniami związanymi z zasobami ludzkimi.

Moduł zawodowy pozwala na rozwinięcie umiejętności niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji finansowych i oceny sytuacji przedsiębiorstw.

Konieczne jest jeszcze wykazanie się minimum trzyletnim doświadczeniem zawodowym na stanowisku finansowym oraz przejście specjalnego modułu programowego z zakresu etyki zawodowej.

Choć trudny do zdobycia i wymagający minimum dwóch lat przygotowań, certyfikat ACCA to paszport do kariery w finansach na najwyższych szczeblach organizacji. Certyfikat daje mobilność na globalnym rynku pracy. Znany jest już w 170 krajach. Na rynku lokalnym to dodatkowo potwierdzenie wciąż poszukiwanych umiejętności posługiwania się międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej. Duży nacisk kładziony w programie na aspekty etyki w biznesie sprawia, że certyfikat jest gwarancją postawy etycznej jego posiadacza.

(AP)

reklama

Autor:

Zdjęcia


Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Monika Sawarska

Ekspert w zakresie prawa gospodarczego (prawa spółek, prawa bankowego, odpowiedzialności odszkodowawczej oraz handlu międzynarodowego).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »