| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Księgowi i rewidenci > Niższa składka członkowska biegłych rewidentów

Niższa składka członkowska biegłych rewidentów

Krajowa Rada Biegłych Rewidentów przyjęła procedury obowiązujące przy ubieganiu się o niższą składkę członkowską biegłych rewidentów.

Krajowa Rada Biegłych Rewidentów (KRBR) podjęła uchwałę (nr 2550/45/2010 z dnia 22 czerwca 2010 r.) w sprawie przyjęcia procedur obowiązujących przy ubieganiu się o niższą składkę członkowską biegłych rewidentów.

Zgodnie z uchwałą, niższą składkę członkowską przyznaje KRBR na podstawie uzasadnionego i udokumentowanego wniosku biegłego rewidenta, który:

- nie wykonuje zawodu,

- nie jest członkiem organów podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych,

- znajduje się w trudnej sytuacji zdrowotnej, finansowej lub rodzinnej.

Wniosek składa się za pośrednictwem regionalnego oddziału Krajowej Izby Biegłych Rewidentów (KIBR), do którego należy biegły. Regionalny oddział przekazuje wniosek KRBR wraz z opinią prezesa Regionalnej Rady Biegłych Rewidentów danego oddziału. Przy czym warunkiem rozpatrzenia wniosku przez KRBR jest niezaleganie w opłacaniu zaległych składek członkowskich biegłych rewidentów.

Niższa składka członkowska może być przyznana na okres kwartału lub kwartałów w danym roku kalendarzowym, począwszy od kwartału, w którym biegły rewident złożył wniosek, w regionalnym oddziale KIBR.

Niższą składkę członkowską opłaca się w terminie 30 dni od daty otrzymania pisma informującego o jej przyznaniu przez KRBR.

Do niższej składki członkowskiej mają prawo również biegli utrzymujący się wyłącznie ze świadczeń emerytalnych albo rentowych, niewykonujący zawodu biegłego rewidenta, niebędący członkami organów podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych. Niższą składkę członkowską opłaca się po złożeniu oświadczenia do KRBR, począwszy od kwartału, w którym złożono oświadczenie, jednakże nie dłużej niż do końca danego roku kalendarzowego. Dla kolejnych lat składa się odrębne oświadczenia.

Roczna niższa składka członkowska w 2010 r. wynosi 20 zł.

Uchwała KRBR wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Adam Kuchta

www.ksiegowosc.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria BSJP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK