| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Księgowi i rewidenci

Rodzaje i skutki opinii wydanych przez biegłego rewidenta

Aktualizacja: 01.07.2008

Jakie są rodzaje opinii wydawanych przez biegłych rewidentów i kiedy następuje odmowa wyrażenia opinii? Co oznacza odmowa wydania opinii i czy może mieć negatywne skutki dla spółki? »

Biegli powinni pracować zgodnie ze standardami

Aktualizacja: 24.06.2008

Czy na rynku usług biegłych rewidentów istnieje problem jakości? »

Najlepiej zarabiają biegli rewidenci, najwięcej ofert pracy jest dla księgowych

Aktualizacja: 17.06.2008

Co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe i państwowy egzamin dają prawo do wykonywania zawodu biegłego rewidenta. »

Skutki niewypełnienia obowiązku zbadania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta

Aktualizacja: 17.06.2008

Spółka przez pomyłkę nie poddała badaniu sprawozdania finansowego za 2007 r. Okazało się, że przy ustalaniu obowiązku badania zastosowano niewłaściwy kurs, w wyniku czego sumy bilansowe zostały zaniżone. Sprawozdanie za ten rok zostało już zatwierdzone, a zysk podzielony. Co należy zrobić w takiej sytuacji? »

Firmy mają kłopoty ze znalezieniem księgowych

Aktualizacja: 16.06.2008

Doradca podatkowy i biegły rewident to najbardziej atrakcyjne zawody związane z podatkami i rachunkowością. Firmy najczęściej poszukują jednak księgowych. »

Wąska specjalizacja jest szkodliwa

Aktualizacja: 10.06.2008

Księgowość, będąca sztuką pomiaru działania gospodarczego człowieka, stała się pierwszym ponadgranicznym zawodem światowym. »

Czy głównego księgowego można objąć ochroną związkową przed zwolnieniem z pracy

Aktualizacja: 04.06.2008

Organizacja związkowa objęła szczególną ochroną przed zwolnieniem z pracy pracownika zatrudnionego na stanowisku głównego księgowego naszego przedsiębiorstwa. Czy główny księgowy może być osobą wytypowaną przez związek zawodowy do ochrony przed zwolnieniem? »

Błąd w procedurach badania może być podstawą roszczeń wobec audytora

Aktualizacja: 02.06.2008

Biegły rewident powinien tak ustalić dobór próby do weryfikacji sprawozdania finansowego, aby uzyskać wysoki stopień pewności co do jednoznacznej jego oceny. »

Kodeks etyki w rachunkowości nakazuje zachowanie niezależności

Aktualizacja: 27.05.2008

Osoby zajmujące się rachunkowością nie powinny ulegać wpływom przy wykonywaniu obowiązków zawodowych. Wymaga tego kodeks etyki. »

14 dni na odwołanie od wyników egzaminu

Aktualizacja: 20.05.2008

Termin ogłoszenia wyników egzaminów na certyfikat księgowego określa przewodniczący komisji w trakcie egzaminu. Od momentu ogłoszenia wyników kandydat ma 14 dni na odwołanie się. »

Biura rachunkowe muszą walczyć z nieuczciwą konkurencją

Aktualizacja: 16.05.2008

Usługi księgowe oferowane są często przez osoby nieposiadające uprawnień. Klienci nie mają świadomości, że za ewentualne błędy w rozliczeniach to oni poniosą odpowiedzialność. »

Ile wynoszą minimalne sumy gwarancyjne ubezpieczenia OC dla biur rachunkowych

Aktualizacja: 13.05.2008

Podmioty uprawnione do wykonywania działalności usługowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz doradztwa podatkowego są obowiązane do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z prowadzoną działalnością. Wartość minimalnej sumy gwarancyjnej zależy od przedmiotu działalności biura rachunkowego. »

Zarządzenie o wyborze biegłych rewidentów zostanie zmienione

Aktualizacja: 07.05.2008

Minister skarbu państwa chce złagodzić przepisy zarządzenia w sprawie zasad i trybu wyboru biegłych rewidentów do badania sprawozdań finansowych spółek z udziałem Skarbu Państwa. »

Przy umowie cywilnoprawnej może być potrzebny certyfikat księgowego

Aktualizacja: 06.05.2008

Od 1 stycznia 2009 r. zacznie obowiązywać nowa definicja praktyki w księgowości. Doświadczenie na podstawie umowy cywilnej będzie można zdobyć w biurze rachunkowym. Według resortu do zawarcia jej z innym podmiotem konieczny będzie certyfikat księgowy. »

Wysokość ubezpieczenia zależy od zakresu działalności

Aktualizacja: 30.04.2008

Zakres ubezpieczenia zależy od formalnego przedmiotu działalności spółki audytorskiej. Ubezpieczyć się trzeba nie później niż w dniu wpisu na listę podmiotów uprawnionych. Może się okazać, że rozporządzenie jest sprzeczne z ustawą o biegłych rewidentach. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK