| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Księgowi i rewidenci

Wąska specjalizacja jest szkodliwa

Aktualizacja: 10.06.2008

Księgowość, będąca sztuką pomiaru działania gospodarczego człowieka, stała się pierwszym ponadgranicznym zawodem światowym. »

Czy głównego księgowego można objąć ochroną związkową przed zwolnieniem z pracy

Aktualizacja: 04.06.2008

Organizacja związkowa objęła szczególną ochroną przed zwolnieniem z pracy pracownika zatrudnionego na stanowisku głównego księgowego naszego przedsiębiorstwa. Czy główny księgowy może być osobą wytypowaną przez związek zawodowy do ochrony przed zwolnieniem? »

Błąd w procedurach badania może być podstawą roszczeń wobec audytora

Aktualizacja: 02.06.2008

Biegły rewident powinien tak ustalić dobór próby do weryfikacji sprawozdania finansowego, aby uzyskać wysoki stopień pewności co do jednoznacznej jego oceny. »

Kodeks etyki w rachunkowości nakazuje zachowanie niezależności

Aktualizacja: 27.05.2008

Osoby zajmujące się rachunkowością nie powinny ulegać wpływom przy wykonywaniu obowiązków zawodowych. Wymaga tego kodeks etyki. »

14 dni na odwołanie od wyników egzaminu

Aktualizacja: 20.05.2008

Termin ogłoszenia wyników egzaminów na certyfikat księgowego określa przewodniczący komisji w trakcie egzaminu. Od momentu ogłoszenia wyników kandydat ma 14 dni na odwołanie się. »

Biura rachunkowe muszą walczyć z nieuczciwą konkurencją

Aktualizacja: 16.05.2008

Usługi księgowe oferowane są często przez osoby nieposiadające uprawnień. Klienci nie mają świadomości, że za ewentualne błędy w rozliczeniach to oni poniosą odpowiedzialność. »

Ile wynoszą minimalne sumy gwarancyjne ubezpieczenia OC dla biur rachunkowych

Aktualizacja: 13.05.2008

Podmioty uprawnione do wykonywania działalności usługowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz doradztwa podatkowego są obowiązane do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z prowadzoną działalnością. Wartość minimalnej sumy gwarancyjnej zależy od przedmiotu działalności biura rachunkowego. »

Zarządzenie o wyborze biegłych rewidentów zostanie zmienione

Aktualizacja: 07.05.2008

Minister skarbu państwa chce złagodzić przepisy zarządzenia w sprawie zasad i trybu wyboru biegłych rewidentów do badania sprawozdań finansowych spółek z udziałem Skarbu Państwa. »

Przy umowie cywilnoprawnej może być potrzebny certyfikat księgowego

Aktualizacja: 06.05.2008

Od 1 stycznia 2009 r. zacznie obowiązywać nowa definicja praktyki w księgowości. Doświadczenie na podstawie umowy cywilnej będzie można zdobyć w biurze rachunkowym. Według resortu do zawarcia jej z innym podmiotem konieczny będzie certyfikat księgowy. »

Wysokość ubezpieczenia zależy od zakresu działalności

Aktualizacja: 30.04.2008

Zakres ubezpieczenia zależy od formalnego przedmiotu działalności spółki audytorskiej. Ubezpieczyć się trzeba nie później niż w dniu wpisu na listę podmiotów uprawnionych. Może się okazać, że rozporządzenie jest sprzeczne z ustawą o biegłych rewidentach. »

Potrzebne jednolite zasady dla biegłych w Unii

Aktualizacja: 28.04.2008

W 2009 roku Komisja Europejska podejmie decyzję, czy zobowiązać biegłych do stosowania Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej. »

Jak zweryfikować poprawność opinii wydanej przez biegłego rewidenta

Aktualizacja: 24.04.2008

Krajowa Komisja Nadzoru Krajowej Izby Biegłych Rewidentów sprawdza m.in., czy biegły rewident zastosował prawidłowe procedury badania, prawidłowo udokumentował badanie i wyciągnął prawidłowe wnioski. »

Przez trzy lata można dochodzić odszkodowania

Aktualizacja: 21.04.2008

Przedawnienie roszczeń poszkodowanego od zakładu ubezpieczeń o odszkodowanie z tytułu odpowiedzialności cywilnej liczy się od daty, w której realnie poniesiona została szkoda. »

Początkujący księgowi mogą liczyć na pomoc stowarzyszenia

Aktualizacja: 15.04.2008

W oddziałach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce funkcjonują koła młodych księgowych. Początkujący adepci zawodu mogą nie tylko uzyskać w nich porady, ale także otrzymać rabaty na szkolenia. »

Biegli rewidenci nie mają zakazu reklamy

Aktualizacja: 15.04.2008

Biegli rewidenci nie mają zakazu stosowania reklamy. Musi się ona jednak ograniczyć do działań informacyjnych. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Grant Thornton

Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »