| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Księgowi i rewidenci > Rewidenci łatwiej uzyskają zaświadczenie z KIBR

Rewidenci łatwiej uzyskają zaświadczenie z KIBR

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów ulepszyła system wystawiania zaświadczeń o wykonywaniu zawodu przez biegłego rewidenta czy o wpisie podmiotu na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych. Aktualnie każdy zainteresowany podmiot będzie mógł w kilka minut samodzielnie wygenerować takie zaświadczenie ze strony kibr.org.pl.

Członkowie samorządu mogą teraz sprawniej niż dotychczas otrzymać zaświadczenie o wykonywaniu zawodu przez biegłego rewidenta czy o wpisie podmiotu na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych. Teraz zaświadczenia będzie można wygenerować i wydrukować samemu na stronie internetowej KIBR.

Przewodnik po zmianach w ustawie o rachunkowości 2015/2016 (PDF)

Wystarczy znaleźć interesujący nas podmiot lub biegłego rewidenta w ogólnodostępnych internetowych publicznych rejestrach dostępnych kibr.org.pl. To duże ułatwienie dla biegłych rewidentów i ich klientów. Dotychczas musieli oni zwrócić się do KIBR z prośbą wystawienie i przesłanie pocztą zaświadczenia. Cała procedura trwała nawet kilka dni. Teraz zajmie to najwyżej kilka minut.

Jak pobrać zaświadczenie?

Wystarczy na kibr.org.pl przejść do zakładki Biegli rewidenci/Rejestr biegłych lub Podmioty/Lista podmiotów, skorzystać z wyszukiwarki i wybrać odpowiedniego biegłego rewidenta lub podmiot, a następnie poprawnie zaznaczyć okno reCaptcha (zabezpieczenie antyspamowe) i pobrać zaświadczenie klikając na przycisk "Pobierz wydruk pdf".

Rejestr biegłych rewidentów:
http://www.kibr.org.pl/pl/rejestr_bieglych

Lista podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych:
http://www.kibr.org.pl/pl/podmioty

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Wal

http://www.w-a-l.pl/

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »