| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Księgowi i rewidenci > Rewidenci łatwiej uzyskają zaświadczenie z KIBR

Rewidenci łatwiej uzyskają zaświadczenie z KIBR

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów ulepszyła system wystawiania zaświadczeń o wykonywaniu zawodu przez biegłego rewidenta czy o wpisie podmiotu na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych. Aktualnie każdy zainteresowany podmiot będzie mógł w kilka minut samodzielnie wygenerować takie zaświadczenie ze strony kibr.org.pl.

Członkowie samorządu mogą teraz sprawniej niż dotychczas otrzymać zaświadczenie o wykonywaniu zawodu przez biegłego rewidenta czy o wpisie podmiotu na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych. Teraz zaświadczenia będzie można wygenerować i wydrukować samemu na stronie internetowej KIBR.

Przewodnik po zmianach w ustawie o rachunkowości 2015/2016 (PDF)

Wystarczy znaleźć interesujący nas podmiot lub biegłego rewidenta w ogólnodostępnych internetowych publicznych rejestrach dostępnych kibr.org.pl. To duże ułatwienie dla biegłych rewidentów i ich klientów. Dotychczas musieli oni zwrócić się do KIBR z prośbą wystawienie i przesłanie pocztą zaświadczenia. Cała procedura trwała nawet kilka dni. Teraz zajmie to najwyżej kilka minut.

Jak pobrać zaświadczenie?

Wystarczy na kibr.org.pl przejść do zakładki Biegli rewidenci/Rejestr biegłych lub Podmioty/Lista podmiotów, skorzystać z wyszukiwarki i wybrać odpowiedniego biegłego rewidenta lub podmiot, a następnie poprawnie zaznaczyć okno reCaptcha (zabezpieczenie antyspamowe) i pobrać zaświadczenie klikając na przycisk "Pobierz wydruk pdf".

Rejestr biegłych rewidentów:
http://www.kibr.org.pl/pl/rejestr_bieglych

Lista podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych:
http://www.kibr.org.pl/pl/podmioty

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Marta Celej

Ekspert Equity Investments S.A., kontroler finansowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK