| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Księgowi i rewidenci > KIBR pamięta o biegłych rewidentach seniorach

KIBR pamięta o biegłych rewidentach seniorach

Z inicjatywy KRBR uhonorowano najstarszych reprezentantów profesji biegłego rewidenta w kraju. - To osoby, które tworzyły ten zawód w Polsce. Powinny zostać docenione, zauważone i uhonorowane - mówi Maciej Ostrowski, prezes RO KIBR w Poznaniu. Temat biegłych rewidentów seniorów jest też jednym z priorytetów Krajowej Izby Biegłych Rewidentów do uregulowania w najbliższym czasie.

Roman Gierka ma 96 lat, i to tym samym jeden z najstarszych przedstawicieli profesji biegłego rewidenta w Polsce. Takich osób, powyżej 95 roku życia jest w Polsce tylko sześć. - To m.in. oni w latach 90. tworzyli ten zawód, pamiętają czasy istnienia biegłego księgowego, te osoby powinny być docenione, zauważone i uhonorowane przez środowisko - powiedział Maciej Ostrowski, członek KRBR i prezes RO KIBR w Poznaniu, który zaprosił pana Romana Gierkę do siedziby poznańskiego regionalnego oddziału na uroczyste spotkanie na jego cześć.

Bohater wydarzenia nie krył radości i wzruszenia w związku z ponownym spotkaniem z przedstawicielami zawodu. To i pozostałe spotkania z najstarszymi seniorami odbyły się z inicjatywy KRBR, która podjęła decyzję o uhonorowaniu najstarszych biegłych rewidentów w Polsce. - Jest wiele osób w środowisku, które wymagają naszej uważności, w pierwszej kolejności chcieliśmy skupić się na najstarszych przedstawicielach naszego zawodu - mówiła Ewa Sowińska, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Ale listy od Prezesa samorządu z podziękowaniami za wkład w rozwój zawodu otrzymali także rewidenci powyżej 85 roku życia.

Samorządowi zależy, żeby osoby, które nie są już aktywne zawodowo wiedziały, że środowisko o nich pamięta.

- Kontynuujemy to co oni zaczęli, doceniamy to co zrobili dla rozwoju zawodu. Jesteśmy dumni z takiego dziedzictwa - dodaje Ewa Sowińska. Dziś pionierzy, a zarazem seniorzy profesji, wciąż mogą przekazywać młodszym kolegom kierunek działania czy podejście do wykonywania zawodu. Dlatego tak ważne jest, żeby włączać ich w życie samorządu i pokazywać, że wciąż są potrzebni i doceniani. Biegli rewidenci seniorzy to osoby, które często są jeszcze aktywne, chcą utrzymać kontakt z zawodem i środowiskiem. - Musimy im to zapewnić - dodaje na koniec Maciej Ostrowski.

Polecamy: Ustawa o rachunkowości z komentarzem do zmian (książka)
Autorzy: prof. dr hab. Irena Olchowicz, dr Agnieszka Tłaczała, dr Wanda Wojas, Ewa Sobińska, Katarzyna Kędziora, Justyna Beata Zakrzewska, dr Gyöngyvér Takáts

Przepisy do zmiany

Ale temat biegłych rewidentów seniorów to szerszy problem. KIBR zależy, żeby nie odbierać im tytułu biegłego rewidenta w momencie, kiedy przestają być aktywni zawodowo. Zgodnie z aktualnymi przepisami ustawy o biegłych rewidentach samorząd biegłych rewidentów zmuszany jest do karania swoich członków-seniorów za brak szkoleń zawodowych albo karą finansową albo wykreśleniem ze społeczności biegłych rewidentów.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Prometeia

Grupa doradczo-inwestycyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK