| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Księgowi i rewidenci

Przez trzy lata można dochodzić odszkodowania

Aktualizacja: 21.04.2008

Przedawnienie roszczeń poszkodowanego od zakładu ubezpieczeń o odszkodowanie z tytułu odpowiedzialności cywilnej liczy się od daty, w której realnie poniesiona została szkoda. »

Początkujący księgowi mogą liczyć na pomoc stowarzyszenia

Aktualizacja: 15.04.2008

W oddziałach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce funkcjonują koła młodych księgowych. Początkujący adepci zawodu mogą nie tylko uzyskać w nich porady, ale także otrzymać rabaty na szkolenia. »

Biegli rewidenci nie mają zakazu reklamy

Aktualizacja: 15.04.2008

Biegli rewidenci nie mają zakazu stosowania reklamy. Musi się ona jednak ograniczyć do działań informacyjnych. »

Księgowi mają moralny obowiązek stosowania Kodeksu etyki

Aktualizacja: 31.03.2008

Kodeks etyki wydany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce nie jest dokumentem obowiązującym księgowych na podstawie ustawowych przepisów. »

Trzeba zlecić prowadzenie ksiąg specjalistom

Aktualizacja: 19.03.2008

Na co powinien zwrócić uwagę przedsiębiorca, który zamierza zlecić prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu lub doradcy podatkowemu? »

Nadzór nie oznacza braku niezależności biegłych

Aktualizacja: 17.03.2008

Konieczne jest respektowanie niezależności samorządu biegłych rewidentów. Trzeba jednak tak to zorganizować, aby w porę wykrywać ewentualne nieprawidłowości w księgowości i nierzetelną pracę audytorów. »

Księgowi bedą mieli nowy kodeks etyczny

Aktualizacja: 11.03.2008

Co to znaczy być dobrym lekarzem, dobrym ślusarzem? Czy ten pozytywny wydźwięk przymiotnika dobry występuje rzeczywiście także w przypadku dobrego księgowego? »

Czy wypłata "bilansówki" pozbawia księgowego prawa do wynagrodzenia i dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych przy sporządzaniu bilansu

Aktualizacja: 04.03.2008

Jestem księgową. W naszej spółce co roku w marcu pracownicy działu controllingu i działu księgowości otrzymują tzw. bilansówkę w wysokości swoich miesięcznych poborów. Czy mimo rekompensaty tą premią dodatkowych godzin spędzonych w pracy przy sporządzaniu bilansu, mamy także prawo do wynagrodzenia i dodatku za nadgodziny? »

Księgowy na etacie nie musi się ubezpieczać

Aktualizacja: 03.03.2008

Działalność polegająca na usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu. »

Potrzebne dwa podpisy

Aktualizacja: 25.02.2008

Upoważnienia do kontroli wydane wizytatorom jednoosobowo mogą spowodować nieważność kontroli przeprowadzonych w podmiocie audytorskim. Wynika to z decyzji ministra finansów. »

Certyfikat dla głównego księgowego

Aktualizacja: 18.02.2008

Wprowadzenie certyfikatów dla głównych księgowych przyczyniłoby się do podwyższenia ich kwalifikacji zawodowych i zwiększenia prestiżu zawodu księgowego. »

Doświadczenie księgowego na podstawie odpłatnej umowy

Aktualizacja: 14.02.2008

Od 2009 roku doświadczenie konieczne do ubiegana się o certyfikat księgowy będzie trzeba zdobyć na podstawie m.in. umowy o pracę na minimum 1/2 etatu lub odpłatnej umowy cywilnoprawnej zawartej z przedsiębiorcą świadczącym usługi księgowe. »

Książka przychodów nie daje doświadczenia

Aktualizacja: 13.02.2008

Doświadczenie konieczne do ubiegania się o certyfikat księgowy trzeba zdobyć, pracując na pełnych księgach rachunkowych. »

Czy po zmianie ustawy o rachunkowości będzie można prowadzić własne księgi rachunkowe, nie posiadając certyfikatu księgowego

Aktualizacja: 12.02.2008

Czy po zmianie ustawy o rachunkowości osoba prowadząca działalność gospodarczą będzie mogła sama prowadzić księgowość w swojej firmie, mimo iż nie będzie miała certyfikatu, czy też będzie musiała zlecić tę czynność wykwalifikowanej osobie? »

Zasady wyboru ograniczają niezależność audytorów

Aktualizacja: 06.02.2008

Biegli rewidenci uważają, że obecne zasady wyboru przez firmy podmiotu, który będzie badał ich sprawozdanie, ogranicza niezależność badających. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Chybicki

Partner Zarządzający Grow One, Dyrektor Merytoryczny Sopockiego Instytutu Rozwoju Biznesu. Z wykształcenia psycholog. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, paryskiej Sorbony oraz wielu kursów prowadzonych w USA, Niemczech oraz Rosji. Certyfikowany instruktor Mindfulness. Autoryzowany użytkownik Leadership Developmental Framework we współpracy z Harthill z Anglii. Certyfikowany coach Focus Energy Balance Indicator (FEBI). Współpracuje z Meta Integral, Dana Carman Integral, Focus Leadership z USA. Członek - założyciel International Partnership for Assessment and Development. Prowadził zajęcia m. in. na: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechnice Gdańskiej, SWPS, Uniwersytecie Gdańskim. Autor wielu publikacji z zakresu zarządzania i przywództwa, w tym dotyczących zarządzania integralnego, zarządzania przez wartości, psychologii pozytywnej w biznesie, uważności w pracy. Aktywista społeczny, członek dwóch stowarzyszeń koncentrujących się na rozwoju osobistym i zawodowym. Prywatnie pasjonat fotografii. Autor książek: "Skup się! Trening mindfulness dla zestresowanych pracą" i "Jak przeganiać chmury, które zasłaniają niebo. Uważna fotografia."

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK