zamknij okno Następny artykuł

Pełne odliczenie VAT od samochodów w 2014 r.?

Infor.pl Księgowość

Znajdujesz się: Księgowość » VAT 2014 - Podatek od towarów i usług w 2014 r. » VAT 2014 - Podatek od towarów i usług w 2014 r.

Jakie będą stawki VAT w 2014 r.

Zobacz artykuły na temat: vat VAT - stawki VAT 2014 VAT 2013
Ostatnia aktualizacja: 2013-04-12
Źródło: Newseria.pl

- Do tej pory Ministerstwo Finansów wielokrotnie zapewniało, że ten powrót nastąpi, że nie będzie dalszego podwyższania stawek ani nawet utrzymania tej podwyższonej do 23-proc. stawki. Odpowiedź poznamy najpewniej w najbliższych tygodniach, miesiącach, bo nie wyobrażam sobie, aby podatnicy znowu byli zaskoczeni w drugiej połowie roku informacją, że za pół roku VAT zostaje podwyższony - mówi ekspertka.

Przepisy dotyczące stawek VAT w 2014 r. mogą być ukształtowane w różny sposób.

- Może to być dalsze przesunięcie czasowego podwyższenia, co oznacza, że nie wrócimy do stawek 22 proc. i analogicznych z końcem roku, a np. za rok, dwa lub trzy lata być może VAT zostanie już na trwałe zwiększony do 23 proc. Możliwy jest też scenariusz, że dojdzie do przesunięcia potencjalnego podwyższania stawek o kolejny rok, dwa, trzy i znowu będzie nad nami wisieć widmo potencjalnych 23-24 proc. stawek - prognozuje Joanna Rudzka.

Jak po zmianach ewidencjonować obrót na kasie rejestrującej

Produkty uzdrowisk a obniżona stawka VAT

Rozliczanie VAT od samochodów wziętych w leasing

Brak zdecydowanej deklaracji rządu dotyczącej stawek VAT to problem i dla firm w planowaniu inwestycji, i dla zwykłych podatników.

- Obawy przedsiębiorców są dość duże. Często VAT wyższy o 1-2 proc. oznacza, że zupełnie inaczej należy budżetować nasze wpływy na następne lata. Trzeba zupełnie inaczej kontraktować sprzedaż dla konsumentów. Przykładowo przy sprzedaży mieszkania nie może tak być, że dowiemy się kilka miesięcy wcześniej, że mieszkanie, które sprzedamy za dwa lata, będzie de facto opodatkowane 2 proc. wyżej, bo to oznacza, że dochód ze sprzedaży zostanie przez tę podwyżkę "zjedzony" - reasumuje Joanna Rudzka.Strona
« 1
2

Chcesz otrzymywać najnowsze
informacje na ten temat?

Najnowsze komentarze:

  • avatar Roza

    Roza 2013-04-14 18:50

    Zgłoś nadużycie|Skomentuj

    "Przykładowo przy sprzedaży mieszkania nie może tak być, że dowiemy się kilka miesięcy wcześniej, że mieszkanie, które sprzedamy za dwa lata, będzie de facto opodatkowane 2 proc. wyżej, bo to oznacza, że dochód ze sprzedaży zostanie przez tę podwyżkę "zjedzony" - reasumuje Joanna Rudzka."To miejmy nadzieję, że VAT pozostanie bez zmian...

HITY INFOR.PL

Niezbędnik

Pomóż nam lepiej dostosować nasz portal
do Twoich potrzeb. Zaznacz jedną odpowiedź.

Z jakiego programu do prowadzenia księgowości korzystasz?