| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Konkurs podatkowy dla studentów

Konkurs podatkowy dla studentów

Firma doradcza KPMG już po raz drugi organizuje konkurs podatkowy, w którym swoją wiedzą będą mogli się wykazać studenci i absolwenci.

Tax'n'You to konkurs, którego uczestnicy zmierzą się z zadaniami pracownika firmy doradczej. Patronat honorowy objął J. M. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, a wśród partnerów strategicznych znalazły się CIMA - Chartered Institude of Management Accountants, Wydawnictwo Wolters Kluwer, Empik School oraz Business Language Trainings. Partnerzy medialni to Gazeta Prawna, Magazyn Forbes, Wirtualna Polska, Money. pl oraz Magazyn Akademicki Eurostudent.

Konkurs jest kierowany do studentów III, IV i V roku oraz ubiegłorocznych absolwentów, choć młodsi studenci także mogą wziąć w nim udział. To szansa skonfrontowania akademickiej wiedzy o prawie podatkowym z wymaganiami, jakie stawia rynek przed doradcą podatkowym. Zwraca się szczególną uwagę na praktyczną znajomość zagadnień podatkowych, wiedzę na temat branż oraz wydarzeń gospodarczych w Polsce i na świecie. Liczą się też umiejętności prezentacyjne i komunikacyjne oraz praca w zespole. Celem jest pokazanie uczestnikom konkursu, jak ważna w świecie biznesu jest nie tylko wiedza merytoryczna, lecz przede wszystkim zrozumienie środowiska biznesowego klienta i zewnętrznych ekonomicznych uwarunkowań oraz umiejętność powiązania tych czynników w logiczną całość.

Konkurs podzielono na trzy etapy. W pierwszym uczestnicy, którzy prześlą formularz aplikacyjny, otrzymają drogą elektroniczną zadanie do rozwiązania. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 marca 2009 r. W drugim etapie, trwającym od 16 marca do 10 kwietnia, kapituła oceni nadesłane odpowiedzi. Trzeci etap to finał, gdy 25 kwietnia czteroosobowe grupy opracują rozwiązanie dla konkretnego studium przypadku i przedstawią je w formie prezentacji.

W skład kapituły wejdą: prof. dr hab. Hanna Litwińczuk z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Mariusz Kośmider, dyrektor Departamentu Podatkowego Deutsche Bank Polska, Marek Kutarba, zastępca redaktora naczelnego Gazety Prawnej, Peter Kay, szef Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce.

Zwycięzcy konkursu będą mieć możliwość odbycia płatnej praktyki w jednym z biur KPMG w Polsce, po której najlepsi mają szansę na ofertę pracy. Będzie też można wygrać inne nagrody, np. pakiety szkoleniowo-egzaminacyjne CIMA, kursy językowe ufundowane przez Business Language Trainings oraz Empik School, nagrody książkowe wydawnictwa Wolters Kluwer, roczne e-prenumeraty Gazety Prawnej.

Więcej: www.taxandyou.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Magda Judejko

prawnik i PM kancelarii SWLEX

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK