| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Rekompensaty VAT

Rekompensaty VAT

Zwrot osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, który miałby rekompensować wzrost od 1 maja 2004 r. stawki VAT na materiały budowlane, może w ogóle nie zostać uchwalony.

Projekt ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym został zablokowany w Sejmie, co świadczy o tym, że rząd nie chce zwrotu VAT w żadnej postaci, ale nie ma odwagi powiedzieć tego oficjalnie – powiedział na zorganizowanej przez PKPP Lewiatan konferencji Ryszard Kowalski prezes pracodawców – producentów materiałów dla budownictwa. Projekt ustawy mimo pozytywnej opinii komisji nie został skierowany do drugiego czytania przez marszałka Sejmu. Poseł Jerzy Polaczek (PiS) wezwał marszałka, aby ten skierował projekt do dalszych prac, gdyż jest to w interesie tysięcy podatników.

Z kolei poseł Zbigniew Janowski (SLD) stwierdził, że uchwalenie ustawy zniwelowałoby nierówności pomiędzy podatnikami, bo dlaczego osoba budująca sama ma płacić 22-proc. VAT zawarty w materiałach budowlanych, a osoba budująca przez firmę płaci 7 proc. VAT od inwestycji.

Bogdan Świąder
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK