| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Błąd w systemie Poltax nie opóźni zwrotu nadpłat

Błąd w systemie Poltax nie opóźni zwrotu nadpłat

Błąd, który pojawił się w systemie Poltax wykorzystywanym w urzędach skarbowych, nie wpłynie na termin zwrotu nadpłat w PIT - zapewnia Ministerstwo Finansów.

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że system komputerowy Poltax, który działa w administracji skarbowej, powoduje, że podatnicy decydujący się przekazać organizacji pożytku publicznego 1 proc. podatku, poczekają dłużej na należny im zwrot podatku dochodowego.

Ministerstwo Finansów poinformowało wczoraj, że po zgłoszeniu nieprawidłowości w systemie Poltax, związanym z błędnym wprowadzeniem terminu płatności, ministerstwo rozpoczęło prace nad jego usunięciem, a urzędy skarbowe otrzymały 18 lutego zalecane obejście problemu związane z modyfikacją (z wykorzystaniem aplikacji Poltax) wartości w polu termin płatności.

Usterka została już usunięta i Poltax z prawidłowym terminem płatności został przekazany do urzędów skarbowych, które od 10 marca mogą instalować jego nowe wydanie.

Ministerstwo Finansów zapewnia, że prace związane z usunięciem nieprawidłowości nie będą miały wpływu na ustawowy bieg terminu związany ze zwrotem nadpłaty. Zgodnie z Ordynacją podatkową nadpłata podlega zwrotowi w terminie trzech miesięcy od dnia złożenia zeznania lub deklaracji, a jeśli zeznanie zostało skorygowane - w ciągu trzech miesięcy od dnia jego skorygowania.

Resort tłumaczy też, że przepisy w zakresie przekazywania 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zostały uproszczone tak, aby coraz więcej osób decydowało się na wsparcie osób potrzebujących częścią swojego podatku i na pewno zaistniała sytuacja nie będzie miała wpływu na czas oczekiwania na jego zwrot.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Premiere Design

Architektura Wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK