| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmienia się wzór zaświadczenia o rezydencji podatkowej

Zmienia się wzór zaświadczenia o rezydencji podatkowej

Od 25 sierpnia 2009 r. obowiązuje nowy wzór zaświadczenia o rezydencji podatkowej (CFR-1), przydatny dla podatników rozliczających dochody osiągane poza miejscem zamieszkania.

Wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z 24 lipca 2009 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wzorów zaświadczeń o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych wydawanych przez organy podatkowe (Dz.U. Nr 126 poz. 1042).

Rozporządzenie, które zaczyna obowiązywać od 25 sierpnia 2009 r., wprowadza nowy wzór zaświadczenia o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, czyli tzw. certyfikat rezydencji. Certyfikat jest wydawany przez organy podatkowe na formularzu CFR-1.

 

ZOBACZ NOWY AKTYWNY WZÓR ZAŚWIADCZENIA CFR-1

 

Dokument ten ma znaczenie przy rozliczaniu dochodów osiąganych przez podatników poza ich miejscem zamieszkania. Zastosowanie stawki podatku wynikającej z właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania lub niepobranie podatku zgodnie z taką umową jest możliwe pod warunkiem udokumentowania dla celów podatkowych miejsca zamieszkania podatnika certyfikatem rezydencji (CFR-1).

Adam Kuchta

adam.kuchta@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK