| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > 12 kandydatów na stanowisko prezesa ZUS

12 kandydatów na stanowisko prezesa ZUS

W środę 23 września rozpocznie się postępowanie kwalifikacyjne, które wyłoni nowego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dokumenty aplikacyjne nadesłało łącznie 19 osób, 12 z nich będzie walczyło o fotel.

Od kandydatów wymagano przede wszystkim: wyższego wykształcenia związanego merytorycznie z działalnością ZUS, 6-letniego stażu pracy (w tym 3 lata na stanowisku kierowniczym), a także wiedzy z zakresu spraw dotyczących systemu ubezpieczeń oraz zarządzania.

Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w którego budynku odbędzie się postępowanie kwalifikacyjne. Oceny aplikantów dokona komisja złożona z członków Rady Nadzorczej ZUS i pracowników ministerstwa. Podstawą do rozstrzygnięcia konkursu będą wyniki testu kwalifikacyjnego, testu kompetencji kierowniczych oraz rozmowy.

Do czasu objęcia posady przez nowo wybranego, obowiązki prezesa ZUS pełnić będzie Elżbieta Łopacińska, która jednak nie startuje w pojedynku o fotel szefa Zakładu. Osoba wyłoniona spośród kandydującej 12-stki, zostanie oficjalnie powołana na stanowisko przez premiera, po uprzednim przedłożeniu wniosku przez ministra pracy i polityki społecznej.

Zmiana na stanowisku prezesa ZUS jest konsekwencją oskarżenia o łapownictwo pełniącego tę funkcję do niedawna Sylwestra R. Sprawę rozpoznaje Sąd Okręgowy w Szczecinie.

samorzad.infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »