| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Rząd Belgii zmienia przepisy o podatku VAT

Rząd Belgii zmienia przepisy o podatku VAT

W październiku 2009 roku rząd Belgii opublikował założenia dotyczące budżetu na 2010 rok. Przewidują one m.in. wprowadzenie zmian do przepisów podatkowych dotyczących podatku VAT.

Zgodnie z przedstawioną przez rząd belgijski informacją dotyczącą zmian w przepisach podatkowych, które wejdą w życie na początku 2010 roku, władze Belgii zdecydowały o obniżeniu stawki podatku VAT z tytułu usług cateringowych do 12%. Warunkiem utrzymania obniżonej stawki w stosunku do tego rodzaju usług w kolejnych latach podatkowych jest zwiększenie zatrudnienia w tym sektorze. Jeżeli obniżenie stawki podatku VAT znajdzie przełożenie w zwiększeniu miejsc pracy, rząd belgijski nie wyklucza dalszego obniżenia stawki podatku VAT z tytułu usług cateringowych do poziomu 6%. Rząd potwierdził również przedłużenie do końca marca 2010 roku stosowania 6% stawki podatku VAT na usługi budowlane.

Władze Belgii zdecydowały również o wprowadzeniu udogodnień podatkowych dla sektora rolniczego, których wartość szacowana jest na 20 mln EUR, wprowadzeniu ulg podatkowych z tytułu kosztów ponoszonych na opiekę niepełnosprawnych dzieci. Jednocześnie władze belgijskie podjęły decyzję o podwyższeniu stawki akcyzy an paliwo, która ma być źródłem dodatkowych wpływów budżetowych szacowanych na poziomie 140 mln EUR.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego, Taxways Sp. z o.o.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Exact Software

Exact Software Poland Sp. z o.o. dostarcza dynamiczne oprogramowanie dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK