| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > OECD wykreśliło Singapur z szarej listy

OECD wykreśliło Singapur z szarej listy

W listopadzie 2009 roku OECD wykreśliło Singapur z szarej listy państw, które nie w pełni implementowały międzynarodowe standardy dotyczące transparentności finansowej. Singapur jest 15 jurysdykcją wykreśloną z tej listy od jej opublikowania w kwietniu 2009 roku.

Wykreślenie Singapuru z szarej listy OECD związane jest z podpisaniem lub renegocjowaniem przez to państwo 12 umów, które umożliwiają wymianę informacji podatkowej. W ten sposób Singapur osiągnął minimum wyznaczone przez OECD, które uprawnia do wpisania na białą listę państw, które w zadowalający sposób implementują międzynarodowe standardy dotyczące finansowej transparentności. Władze Singapuru podkreślają, iż kraj ten zamierza podpisać lub renegocjować więcej umów, które staną się prawną podstawą wymiany informacji podatkowej z innymi państwami.

Aby wypełniać międzynarodowe zobowiązania, władz Singapuru wprowadziły przepisy krajowe regulujące zasady przekazywania informacji władzom podatkowym również przez banki i inne instytucje finansowe. Przepisy te określają wewnętrzne procedury związane z gromadzeniem i przekazywaniem informacji na wniosek administracji podatkowych innych krajów. Umowy podatkowe, których stroną jest Singapur jak również obowiązujące w tym państwie wewnętrzne przepisy nie przewidują możliwości automatycznej (spontanicznej) wymiany informacji podatkowej.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego, Taxways Sp. z o.o.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK