| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Brytyjskie przepisy podatkowe zniechęcają sportowców do udziału w zawodach

Brytyjskie przepisy podatkowe zniechęcają sportowców do udziału w zawodach

Obowiązujące w Wielkiej Brytanii przepisy podatkowe dotyczące opodatkowania dochodów sportowców prowadzą do dysproporcji opodatkowania. W konsekwencji zniechęcają one sportowców do udziału w zawodach rozgrywających na terytorium tego kraju.

Zgodnie z obowiązującymi w Wielkiej Brytanii przepisami, opodatkowaniu podatkiem dochodowym w tym kraju podlegać mogą nie tylko wygrane z tytułu zawodów rozgrywanych na jego terytorium, ale również wynagrodzenie od sponsorów, które może być powiązane z udziałem w tych zawodach. Proporcja ta obliczana jest na podstawie długości trwania zawodów w Wielkiej Brytanii i za granicą. Oznacza to, iż w przypadku sportowca, który bierze udział w maratonie dwa razy w roku, w tym raz w Wielkiej Brytanii, w kraju tym opodatkowane jest również 50% dochodów z kontraktów sponsorskich. W przypadku wielu zawodników oznacza to, że kwota podatku od dochodów płacona w Wielkiej Brytanii przekracza kwotę wygranej z tytułu udziału w zawodach rozgrywających się w tym kraju.

Niekorzystne przepisy podatkowe powodują, że część sportowców ogranicza ilość występów w Wielkiej Brytanii albo rezygnuje z udziału w zawodach rozgrywanych w tym kraju.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego, Taxways Sp. z o.o.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Okurowski

Specjalista od nowoczesnych technologii zarówno samochodowych jak domowych. Wyjątkowy znawca nawigacji samochodowych, systemów multimedialnych, car audio i aplikacji mobilnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK