| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Na złożenie PIT-8C został miesiąc

Na złożenie PIT-8C został miesiąc

Do sporządzenia i wysłania informacji PIT-8C o przychodach uzyskanych przez inwestorów giełdowych w 2009 roku biura maklerskie mają czas najpóźniej do 1 marca.

Informacja PIT-8C wystawiana przez biura maklerskie jest dla inwestorów giełdowych podstawowym dokumentem potrzebnym do rozliczenia uzyskanych przychodów. Zgodnie z przepisami druk ten powinien zostać sporządzony i wysłany indywidualnym inwestorom oraz właściwym urzędom skarbowym do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.

W tym roku ostatni dzień lutego wypada w niedzielę, a to oznacza, że termin ten ulega przesunięciu do poniedziałku 1 marca. O faktycznej dacie otrzymania PIT-8C przez inwestorów decyduje jednak doręczenie druku przez placówki pocztowe.

Imienna informacja PIT-8C jest wystawiana wyłącznie osobom fizycznym z wyłączeniem rachunków IKE. Potwierdza to Hanna Gelo z Wydziału Obsługi Finansowej i Sprawozdawczości Domu Maklerskiego PKO BP.

W przypadku ewentualnych błędów albo nieścisłości w kwotach przychodów albo kosztów ich uzyskania podatnik może wystąpić do podmiotu obsługującego jego rachunek inwestycyjny o korektę. Z kolei w razie zagubienia bądź niedostarczenia druku można zwrócić się o jego duplikat.

Roczne zeznanie podatkowe PIT-38, w którym uwzględnia się dane z PIT-8C, należy złożyć do 30 kwietnia. Obowiązek taki mają osoby, które w 2009 roku dokonały sprzedaży papierów wartościowych albo zamknęły pozycje na instrumentach pochodnych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Gos

Prawnik w KONDRAT Kancelarii Prawno-Patentowej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK