| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Bez podatku do 380 zł - bez względu na liczbę etatów

Bez podatku do 380 zł - bez względu na liczbę etatów

Przepis artykułu 21 ust. 1 pkt 67 updof zwalnia z podatku dochodowego wartość otrzymanych przez pracownika w ciągu roku świadczeń rzeczowych i pieniężnych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych do wysokości 380 zł rocznie. Jest to kwota maksymalna, bez względu na liczbę etatów lub zakładów pracy, w których pracownik otrzymuje świadczenia.

Jeśli więc pracownik jest zatrudniony na kilku etatach bądź w kilku zakładach pracy, to świadczenia wykraczające poza limit - otrzymane z różnych źródeł, musza zostać opodatkowane.

Przykład

Pracownik jest zatrudniony na pełny etat w zakładzie A i 1/4 etatu w zakładzie B. W zakładzie A pracownik otrzymał z ZFŚS świadczenia o wartości 350 zł, natomiast w zakładzie B analogiczne świadczenie z ZFŚS miało wartość 300 zł.

Tak więc opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlega kwota 270 zł (350 zł + 300 zł - 380 zł = 270 zł).

Przepisy nie regulują kwestii, który zakład ma dokonać potrącenia podatku od kwoty przekraczającej limit. Tak więc w praktyce ostateczne opodatkowanie kwoty otrzymanej ponad limit 380 zł nastąpi w zeznaniu rocznym pracownika.

Na temat opodatkowania świadczeń z ZFŚS czytaj również w Limit 380 zł nieopodatkowanych świadczeń z ZFŚS a kilka miejsc pracy>>

Autor:

Źródło:

iskb.infor.pl
Gazeta Samorządu i Administracji518.40 zł

Narzędzia księgowego

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »