| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Komisja Europejska zapowiedziała postępowanie w sprawie francuskiego podatku od reklam w internecie

Komisja Europejska zapowiedziała postępowanie w sprawie francuskiego podatku od reklam w internecie

Komisja Europejska zapowiedziała przeprowadzenie gruntownego postępowania w przypadku wprowadzenia przez Francję podatku od reklam w internecie. Komisja uznała, że wstępne założenia tego podatku mogą stanowić niedozwoloną pomoc publiczną.

Raport francuskiego ministerstwa kultury opublikowany w styczniu 2010 roku wskazał, że wprowadzenie podatku z tytułu dochodów osiąganych z reklam w internecie może być w przyszłości źródłem wpływów budżetowych finansujących wydatki na działalność kulturalną we Francji. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, podatek ten miałby być nakładany na dochody z reklamy internetowej kierowanej do francuskich konsumentów niezależnie od miejsca siedziby firmy, która je publikuje. W ten sposób podatek ten znalazłby zastosowanie m.in. do dochodów Google z reklam internetowych.

Komisja Europejska wskazała, że przedstawiona w zarysach konstrukcja nowego podatku od reklam wskazuje, że sposób dystrybucji otrzymanych tą drogą środków może stanowić niedozwolona pomoc publiczną. Komisja zapowiedziała szczegółowe dochodzenia w sprawie nowego podatku.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Fabryka Motywacji

Szkolenia, rekrutacja, coaching i mentoring, doradztwo HR, doradztwo biznesowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK