| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Fundusze pożyczkowe bez podatku dochodowego

Fundusze pożyczkowe bez podatku dochodowego

Kwoty otrzymane od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na powiększenie funduszy pożyczkowych będą zwolnione z podatku dochodowego.

Minister finansów przedstawił na stronie internetowej projekt rozporządzenia z 19 lutego 2010 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób prawnych. Zaniechanie poboru podatku dotyczy dochodów odpowiadających kwotom otrzymanym na powiększenie funduszy pożyczkowych otrzymanych od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zgodnie z projektem zaniechanie poboru podatku obejmie podmioty prowadzące fundusze pożyczkowe. Podmioty te działają w formie spółek kapitałowych, a także fundacji i stowarzyszeń, niebędących organizacjami pożytku publicznego.

Zaniechanie poboru podatku dochodowego uzasadnione jest faktem, że środki przekazane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w formie wsparcia funduszy pożyczkowych służą łagodzeniu skutków bezrobocia. Trafiają bowiem do mikro- i małych, przedsiębiorców działających w terenach najwyższego bezrobocia w Polsce, co przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy oraz umożliwia osobom bezrobotnym podejmowanie działalności gospodarczej. Zaniechanie poboru podatku będzie miało zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2009 r. do 31 grudnia 2010 r.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
Rachunkowość Budżetowa764.15 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania

Realizuje politykę rządu w zakresie równego traktowania, w tym przeciwdziałania dyskryminacji

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK